Zapowiedź gry mobilnej „Władca Pierścieni”

Electronic Arts oficjalnie ogłosiło partnerstwo z Middle-earth Enterprises, firmą, która jest właścicielem praw do niektórych elementów Władcy Pierścieni i Hobbita JRR Tolkiena. Efektem tej współpracy będzie gra mobilna The Lord of the Rings: Heroes of Middle-Earth.

Ilustracja: Sztuka elektroniczna

Jest to kolekcjonerska gra fabularna osadzona w scenerii Władcy Pierścieni. EA obiecuje wciągającą fabułę, walkę turową, wyrafinowany system zbierania i dużą listę postaci z uniwersum Władcy Pierścieni i Hobbita. Gracze będą mogli uczestniczyć w ważnych wydarzeniach opisanych w książkach Tolkiena i walczyć z wielkim złem Śródziemia.

Za produkcję odpowiada studio Capital Games, które wypuściło Star Wars: Galaxy of Heroes, mobilną grę z tego samego gatunku, opartą na uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Zamknięte testy beta rozpoczną się w niektórych regionach tego lata. Jak wynika z komunikatu prasowego, gra będzie wymagała stałego połączenia z Internetem i będzie oferować zakupy w aplikacji, w tym „losowe przedmioty” – czyli innymi słowy, czekają na nas lootboxy ze świata Śródziemia.

Przeczytaj także

Chcę zarobić pensję! Razem z VTB Bank zastanawiamy się, jak to osiągnąć

Fakty dotyczące zdrowia reprodukcyjnego kobiet