Wiadomości na Androidzie szybko wyczerpują baterię

Użytkownicy standardowego komunikatora Androida „Wiadomości” od Google narzekają na szybkie rozładowywanie i przegrzewanie się smartfonów. Zwykle problem obserwuje się po wysłaniu zdjęć do innych użytkowników.

Wyśledź winowajcę zarządzany dzięki funkcji kontroli użycia kamery i mikrofonu w systemie Android 12. Na smartfonach, których dotyczy problem, Wiadomości używały kamery w tle. Prawdopodobnie z powodu błędu w komunikatorze wizjer, który otwiera się wraz z interfejsem załącznika zdjęć, nie zamyka się, gdy program jest zminimalizowany. W efekcie urządzenie nagrzewa się i rozładowuje szybciej niż zwykle.

Najłatwiejszym sposobem rozwiązania tego problemu jest usunięcie aplikacji z ostatnio otwartej listy. Ale możesz rozwiązać problem bardziej radykalnie, jeśli nie robisz zdjęć za pośrednictwem Wiadomości i nie chcesz ciągle martwić się, czy komunikator został zamknięty.

Otwórz ustawienia aplikacji, przejdź do sekcji „Uprawnienia” i zmień typ dostępu do kamery na „Odmów”. Dokładna lokalizacja tej sekcji i interfejsu różni się w zależności od producenta.

7 nieporozumień finansowych, których czas się pozbyć

Sonda: Z którego smartfona jesteś najbardziej zadowolony?