W Nowy Rok z nowymi klientami, czyli Jak zarabiać w szczycie sezonu. 3 powody, by zacząć sprzedawać na Ozon już teraz

1. Grudzień to dobry czas na rozpoczęcie sprzedaży

Nowy Rok i Boże Narodzenie to najlepszy czas dla fanów zakupów online. Zbliżają się długie wakacje, które wielu spędzi w domu, odwiedzając, podróżując. Wszystkie te scenariusze muszą być przygotowane. Dlatego nawet początkujący w sprzedaży internetowej będą mieli szansę na sukces: potencjalni klienci już zdecydowali o budżecie na zakupy noworoczne, monitorują ceny i tworzą swoje świąteczne i upominkowe koszyki. Rosjanie chętny do wydania na prezenty noworoczne dla krewnych i przyjaciół średnio około 27,5 tysiąca rubli. I dalej Ozon Już od 6 grudnia ruszyła noworoczna wyprzedaż. Oznacza to, że liczba zamówień i liczba kupujących ponownie wzrośnie.

Według firmy Ozon, 40% sprzedaży internetowej na rynku odbywa się w ostatnich trzech miesiącach roku. Ozon ma obecnie 21,3 mln aktywnych kupujących, a częstotliwość zamówień wzrosła o 50% w ostatnich trzech miesiącach roku (do 7,5 rocznie z 5 rok wcześniej).

Jeśli otworzysz teraz sklep, twoje towary będą miały czas, aby dostać się do koszy kupujących w całej Rosji u szczytu szumu. Co więcej, wielu będzie nadal kupować prezenty już w styczniowe święta, a przed nami te same emocje i wysoki popyt na prezenty do 23 lutego i 8 marca.

Szybki start z Ozonem

2. Wysoki popyt na maksymalną liczbę kategorii produktów

Zdjęcie: Milena Szewczenko / Lifehacker / AlisaRut / rawpixel.com / kotoffei / pch.vector / Ozone

Jeśli latem kupujący wydają więcej na naprawy lub wakacje, zimą budżet przeznaczany jest głównie na droższe zakupy i oczywiście prezenty. Ktoś musi aktualizować sprzęt AGD lub meble, rozpieszczać się pod koniec roku i kupować prezenty dla bliskich i przyjaciół. Książki i zestawy do rękodzieła, zabawki i sprzęt AGD, biżuteria i pościel, kosmetyki i delikatesy – lista zakupów noworocznych nie ma końca!

Nie zlikwidowano również czynnika sezonowości: zimą potrzebne są ciepłe ubrania i buty dla całej rodziny, sylwestrowe dekoracje i dekoracje na święta oraz sprzęt do uprawiania sportów zimowych. Właściciele samochodów interesują się olejami, filtrami, akcesoriami zimowymi. Wszystko to jest łatwiejsze do zamówienia na marketplace, niż spędzanie godzin offline w przedświątecznych kolejkach. A to oprócz regularnych zakupów: karmy dla zwierząt, artykułów spożywczych, środków czystości i higieny, materiałów eksploatacyjnych, hobby.

Dane Ozon pokazują, że w okresie świąt noworocznych kupujący są poszukiwani na produkty do sportów zimowych, elektronikę, artykuły dekoracyjne i komfortowe, ozdoby świąteczne i sprzęt AGD, odzież i kosmetyki. Każda z tych kategorii będzie dobrze pasować do dużego popytu zimowego, a rynek pomoże Ci je sprzedać tak zyskownie i szybko, jak to możliwe.

3. Ozon wspiera nowych sprzedawców

Zdjęcie: Milena Szewczenko / Lifehacker / AlisaRut / rawpixel.com / kotoffei / pch.vector / Ozone

W 2020 r. sprzedaż girland na Ozon rosły cztery razy, choinki – pięć razy, a towary do sportów zimowych dla dzieci – sześć razy. A najbardziej aktywne dni noworocznej wyprzedaży przypadają na ostatni tydzień grudnia, więc sprzedawcy wciąż mają szansę wejść na rynek i wziąć udział w noworocznych promocjach Ozon. Podobnie jak w listopadzie (podczas promocji Black Friday i 11.11), marketplace zapewni wsparcie marketingowe, aby przyciągnąć kupujących do serwisu. Takie produkty będą dodatkowo wyróżnione w świątecznych kolekcjach na stronie głównej Ozonu, a na pierwszej oferty noworoczne.

A do 15 stycznia Ozon bezpłatnie umieści w swoich magazynach towary o dużym popycie (zabawki dla dzieci i zestawy do kreatywności, słodycze, produkty do sportów zimowych i wiele innych). Pełną listę można zobaczyć połączyć.

Jeśli masz trudności i nieporozumienia na niektórych etapach pracy, szkolenia są dostępne za darmo na kanale Ozon dla początkujących sprzedawców wideo.

Szybki start z Ozonem

Sieć neuronowa usprawniła modele postaci z gier retro. Pac-Man stał się jak potwór z koszmarów

Co musisz wiedzieć o TenChat – nowej rosyjskiej sieci społecznościowej