Udostępnianie w pobliżu otrzyma funkcję „Wyślij do siebie”

W 2020 roku Google w końcu zaoferowało alternatywę dla AirDrop na Androida o nazwie Near Share. Umożliwia udostępnianie plików i łączy między urządzeniami bez konieczności korzystania z komunikatora, chmury lub poczty e-mail. A teraz, w oczekiwaniu na Google I/O, niektórzy użytkownicy zacząłem zauważać aktualizacja w pracy Udostępnianie w pobliżu.

Tak więc w ustawieniach wykrywania urządzeń, oprócz opcji „Widoczne dla wszystkich” i „Tylko dla kontaktów”, pojawiła się trzecia opcja – „Twoje urządzenia”. Opis tego elementu wyjaśnia, że ​​potwierdzenie nie jest wymagane do przesyłania plików na urządzenia, które są zalogowane na Twoje konto Google.

Zrzut ekranu: Mishaal Rahman / Twitter

Po raz pierwszy funkcja ta stała się znana na początku roku. Jest on określany w kodzie aplikacji jako „Wyślij do siebie” i pozwoli Ci zabezpieczyć się przed żądaniami transmisji spamu bez utraty możliwości wysyłania dokumentów z telefonu na komputer.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy nowe ustawienie będzie dostępne dla wszystkich użytkowników: wygląda na to, że obecnie trwają testy na niewielkiej grupie użytkowników. Jest duża szansa, że ​​szczegóły poznamy na Google I/O, gdzie w pełni zostanie zaprezentowany Android 13.

Przeczytaj także

Co to jest równoważenie portfela i dlaczego jest potrzebne?

Miłość i nienawiść: zebrano opinie widzów na temat finału 4. sezonu Stranger Things