Sonda: Które postacie z książek są twoimi wzorami do naśladowania?

Usługi książkowe „LitRes” i MyBook prowadzone wśród jej użytkowników badanie mające na celu identyfikację postaci z książek, które uważają za wzór do naśladowania. Spośród 1500 książek przebadanych przez bohaterów 86% jest inspirowanych, a prawie 82% uważa, że ​​nawet negatywne postacie mogą stać się wzorem do naśladowania, jeśli czytelnik podziela te same wartości i poglądy.

Jeśli chodzi o konkretne postacie, najbardziej inspirującymi z literatury zagranicznej okazali się Sherlock Holmes, Hermiona Grager i Mały Książę. Pierwszą piątkę zamykają Elizabeth Bennet z Dumy i uprzedzenia oraz Severus Snape.

Wśród bohaterów literatury rosyjskiej za wzór do naśladowania uznano Margaritę Michaiła Bułhakowa, Erast Fandorin z detektywów Borisa Akunina oraz Assola ze Szkarłatnych Żagli. W pierwszej piątce znaleźli się również Andriej Bołkoński z Wojny i Pokoju oraz Tatiana Larina z Eugeniusza Oniegina. Jednocześnie 15,5% badanych stwierdziło, że nie chciałoby dorównywać nikomu z literatury rosyjskiej.

Jaką postać książki próbujesz naśladować? Powiedz w komentarzach!

Portal społecznościowy dla smutnego „Grustnogram” stał się dostępny na Androida i iOS

jak zacząć 2022 od wygranej na loterii