Sonda: Jakiego głośnika Bluetooth używasz?

Według ekspertów z Technika, międzynarodowy rynek głośników Bluetooth wzrośnie o prawie 7 miliardów dolarów do 2026 roku. W samym 2022 roku spodziewany wzrost sprzedaży wyniesie 7%. Jednocześnie rynek pozostaje rozdrobniony: popularne są urządzenia różnych producentów, więc istnieje zdrowa konkurencja.

Na popularność głośników ma wpływ rozpowszechnienie inteligentnych funkcji – w szczególności asystentów głosowych, za pomocą których można sprawdzić pogodę czy skonfigurować inteligentny dom. To z kolei motywuje producentów do dodawania sprytnego nadzienia do swoich głośników: tak Marshall dostał linię Voice z wbudowaną Alexą, a JBL dostał modele z Alice od Yandex.

Dominujący producenci to Apple, Amazon, Bose, Lenovo, LG, Logitech, Panasonic, Samsung, Skullcandy i Sony. Co ciekawe, Harman/Kardon, do którego należy marka JBL, nie znalazł się na liście badaczy.

Jakiego głośnika bezprzewodowego używasz? Nowoczesny model z asystentem głosowym, czy coś prostszego, ale z dźwiękiem wysokiej jakości? Powiedz w komentarzach!

Przeczytaj także

Jak „badanie chińskie” Colina Campbella zakłóca zdrowe odżywianie

3 powody, dla których nawet mądrzy ludzie mają problemy z pieniędzmi