Sonda: jaki rozmiar smartfona Twoim zdaniem jest idealny?

Opublikowano popularne wydanie The Verge artykuł, w którym recenzentka Alison Johnson podziela swoją opinię: 6,1-calowe smartfony są optymalne na 2022 rok. Jest to średnia wartość, przy której zachowana jest równowaga między wymiarami gadżetu a jego autonomią.

Kompaktowe urządzenia, takie jak iPhone 13 mini (5,4”) i Asus Zenfone 9 (5,9”) są uważane za niszowe i nie brzmią atrakcyjnie dla wszystkich użytkowników: dla niektórych ekran jest mały, dla niektórych żywotność baterii nie jest zadowalająca. Druga strona spektrum też może być odpychająca: wersje Plus, Ultra i Max o przekątnej 6,5 cala i wyższej są już zbyt duże, aby ktokolwiek mógł wygodnie trzymać je w dłoni.

Jeśli w 2014 roku 5,5-calowy iPhone 6 Plus był nazywany phabletem, to teraz zmieniło się podejście do konsumpcji treści i 6,1-calowy ekran naprawdę stał się złotym środkiem: można go znaleźć w iPhone 13, Pixel 6A, Galaxy S22 i dziesiątki innych urządzeń. Warto zauważyć, że wszystkie te modele to podstawowe modele w swojej linii, przeznaczone dla jak najszerszego grona odbiorców.

Nie oznacza to jednak, że wszyscy użytkownicy chcą dokładnie tego rozmiaru i nie idą na kompromisy w oparciu o dostępne oferty. A jaki rozmiar wyświetlacza uważasz za optymalny – i dlaczego? Powiedz w komentarzach!

Przeczytaj także

Czy to prawda, że ​​hartowanie poprawia odporność dziecka?

Jak zaplanować budżet zgodnie z zasadą 50/30/20 i zacząć oszczędzać bez większych trudności