Przeszczep włosów: ile kosztuje, jak to się robi i co dzieje się później

Co to jest przeszczep włosów i jak działa

Przeszczep, czyli przeszczep włosów, to operacja, podczas której pacjentowi pobiera się własne mieszki włosowe i wszczepia je w inne miejsce na ciele. Ta manipulacja pozwala bezpiecznie przywrócić linię włosów, jeśli stała się nierówna lub początkowo była rzadka.

W zależności od wielkości obszaru, na który ma zostać przeszczepiony włos, lekarz proponuje różne metody. przeszczepy.

  • FUE (Folcular Unit Extraction – „wycięcie jednostek pęcherzykowych”) to najpopularniejsza metoda. Dla niego lekarz pobiera 1-4 mieszków włosowych specjalnym instrumentem mikrochirurgicznym. W takim przypadku nie ma potrzeby nacinania skóry, zakładania szwów, co oznacza mniejsze ryzyko powikłań i dyskomfortu.
  • FUT (Follicular Unit Transplantation – „transplantacja jednostek pęcherzykowych”) lub Strip (z angielskiego „flap”). Dla niego lekarz dobierze za pomocą skalpela klapkę z włosami, aby przesunąć ją w odpowiednie miejsce. Próbka tkanki jest pobierana z różnych sposoby. Czasami pasek skóry nie jest całkowicie oddzielony, od niego rozciąga się niewielki obszar do poprzedniego miejsca, wewnątrz którego znajdują się naczynia. Poprawia to wszczepienie przeszczepu.

Komu i gdzie przeszczepia się włosy?

Operacja wykonywana jest na mężczyznach i kobietach. Głównym wskazaniem do zabiegu jest wypadanie włosów, które może wystąpić z różnych przyczyn. Mówiliśmy o nich już w osobnym artykule.

Najczęściej przeszczep włosów wykonuje się na głowie. Niektórzy decydują się na przeszczepienie brody, jeśli nie jest wystarczająco gruba lub ma brzydką linię wzrostu. Możliwe jest również wszczepienie mieszków włosowych w brwi i baki.

Procedura nie jest dostępna dla wszystkich. Poważny przeciwwskazania tak nie jest, ale lekarz może odmówić, jeśli pacjent nie ma zdrowych włosów w okolicy potylicznej lub po bokach czaszki.

Ile kosztuje przeszczep włosów

Usługi trychologiczne lub zabiegi na włosy nie są wliczone w CHI, więc będziesz musiał za nie zapłacić sam. Koszt przeszczepu zależy od techniki stosowanej w klinice, wielkości łysiny oraz obszaru, w którym należy wszczepić mieszki włosowe. Cena przeszczepu na głowę wynosi od 50 do 150 tysięcy rubli. Droższe jest poprawienie kondycji brody i baków – od 60 do 300 tys. Za piękne brwi będziesz musiał zapłacić 50-110 tysięcy rubli.

Niektóre kliniki przeprowadzają bezpłatną korektę kilka miesięcy po głównej operacji.

Jak przygotować się do przeszczepu włosów

poważny przygotowanie nie ma potrzeby przeszczepu. Osoba, która chce mieć przeszczep, powinna skontaktować się z dermatologiem lub trychologiem. Jeśli pacjent ma łysienie – patologiczne wypadanie włosów, lekarz określi jego przyczynę i ewentualnie zaleci prostszą metodę leczenia.

Przed operacją mogą zaproponować wykonanie ogólnego badania krwi, sprawdzenie krzepliwości. W przypadku alergii na leki należy to również zgłosić do specjalisty. I 2 tygodnie przed przeszczepem, trycholodzy radzić rzucić palenie i alkohol.

Jak odbywa się przeszczep włosów

Nie musisz iść do szpitala na operację. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, po którym można wrócić do domu. Przeszczep odbywa się zwykle o trzeciej etap.

Pobieranie włosów z obszaru dawczego

Najpierw pacjent jest ogolony z tej części głowy, z której zostaną pobrane mieszki włosowe. Jest to konieczne, aby włosy nie przeszkadzały w uzyskaniu wysokiej jakości próbek.

Rozmiar przeszczepu może być dowolny, w zależności od wymaganego obszaru.

Zamknięcie strefy dawcy

Jeśli chirurdzy wykonują operację FUE, ten krok jest pomijany. W innych przypadkach zszywa się obszar, z którego pobrano płat skóry. Pomaga to tkankom leczyć się bez tworzenia łysych plam.

Transplantacja otrzymanych przeszczepów

W przypadku implantacji pojedynczych mieszków włosowych skóra nie jest nacinana. Wszczepia się je po prostu specjalnym instrumentem chirurgicznym.

Ale w przypadku użycia płata skórnego wykonuje się nacięcie w odpowiednim miejscu lub usuwa się bliznę, w której nie zakorzenią się włosy. Następnie zszywa się brzegi tkanek.

Czego można się spodziewać po przeszczepie włosów

Przeszczep nie gwarantuje wynik natychmiast po zabiegu. Niektóre mieszki włosowe nie zapuszczają korzeni, dlatego po ostatecznym wygojeniu potrzebny jest drugi przeszczep. Czasami przeszczepione włosy wyglądają nienaturalnie. Mogą wystąpić poważniejsze komplikacje:

  • krwawienie w miejscu nacięcia;
  • blizny po ranach;
  • zapalenie i infekcja skóry.

W przypadku bólu, zapalenia lub krwawienia z rany należy skontaktować się z lekarzem, który wykonał operację. Przepisuje leki, które pomogą zwalczyć problem.

Przeczytaj także 👩‍🦱👩‍🦳👩‍🦰

VK uruchomi rosyjski odpowiednik Google Play do końca maja

Sieć neuronowa usprawniła modele postaci z gier retro. Pac-Man stał się jak potwór z koszmarów