Portfel Google powrócił na Androida

Wcześniej Google zrezygnowało z oddzielnej usługi Wallet i skupiło się na rozwoju Google Pay, ale teraz wydaje się, że planuje ją wskrzesić. O tym powiedział Mishal Rehman to insider, który specjalizuje się w wyciekach Androida. Pokazał też pierwsze zrzuty ekranu, na których znajduje się ikona aplikacji – odpowiada tej ostatnio znalezionej w plikach oprogramowania układowego.

Odpowiednia sekcja pojawi się wewnątrz aplikacji Google Pay, natomiast Portfel będzie miał własny interfejs i funkcje. W tej sekcji będzie można przechowywać karty lojalnościowe, bilety i karty podróżne.

Zapewne Google chce po prostu oddzielić wszystko, co związane jest z płatnościami zbliżeniowymi i innymi możliwościami, które coraz częściej pojawiają się w serwisie. Jeśli miejsce na karcie zostanie przeniesione do osobnego interfejsu, Google Pay ograniczy się do przechowywania kart do płatności online i NFC oraz do przesyłania pieniędzy innym użytkownikom (ta funkcja nie jest dostępna we wszystkich regionach).

Jak na razie przeprojektowanie Google Pay jest na etapie testów wewnętrznych i nie jest jasne, kiedy zaktualizowany Portfel będzie dostępny dla użytkowników.

jak zacząć 2022 od wygranej na loterii

6 nieporozumień finansowych, które powodują utratę zysków