Nowe aplikacje i gry na Androida: najlepsze z maja

Aplikacje

1. Program uruchamiający konsolę

Ciekawy launcher dla maniaków i fanów tytułów mobilnych i projektów retro. Daje urządzeniu z Androidem interfejs podobny do konsoli do grania w gry takie jak PlayStation lub Xbox.

Przy odpowiedniej wyobraźni aplikacja może znaleźć kilka zastosowań. Na przykład, jeśli zainstalujesz program na telewizorze, dodasz do niego kilka gier i podłączysz gamepad, możesz uzyskać improwizowaną konsolę do gier z wygodną kontrolą, jak mówią, z kanapy.

A jeśli umieścisz aplikację na smartfonie i dodasz gamepad z uchwytem, ​​stare urządzenie zamieni się w coś w rodzaju Nintendo Switcha. Program jest jeszcze wilgotny, ale już działa dobrze i aktywnie się rozwija.

2. Wstecz

Aplikacja dla nostalgicznych fanów muzyki, którzy nie wiedzą czego jeszcze słuchać. Podajesz swój rok urodzenia, a program wybiera najbardziej kultowe piosenki, które były popularne w młodości. Swoisty wehikuł czasu dla melomanów.

3. Nic tylko tapety

Bardzo fajna kolekcja minimalistycznych tapet zawierająca ponad 500 plików. I wciąż rośnie z każdą aktualizacją. Możesz wybrać i zastosować tło ekranu głównego bezpośrednio z aplikacji. Wszystko to wygląda znacznie ładniej niż standardowy instalator tapet tego samego Xiaomi.

4. Bromit

Nie sądzisz, że Chrome od Google z każdą aktualizacją przerastają niewygodne funkcje, które tylko przeszkadzają w jego użytkowaniu? Weźmy na przykład zastąpienie doskonałego wyszukiwania obrazów całkowicie niejasnym Google Lens. Lub wyjątkowo nieintuicyjne grupowanie zakładek, dodawane bez powodu.

Jeśli chcesz korzystać z Chrome bez tych wszystkich nieporozumień, a także bez śledzenia przez Google, wypróbuj Bromite. Jest to przeglądarka oparta na kodzie źródłowym Chromium dla Androida. Jego interfejs jest całkowicie identyczny z Chrome, ale program pozbawiony jest wszystkich natrętnych dodatków Good Corporation. Ponadto jest wyposażony w bloker reklam.

Pobierz Bromit →

5. Komunikator VK

Jeśli nie jesteś fanem sieci społecznościowych i używasz swojego konta tylko do okazjonalnej korespondencji ze znajomymi, nie ma sensu trzymać pełnego klienta VKontakte na smartfonie. Możesz zrobić z jednym posłańcem. Dostępne są czaty grupowe, rozmowy audio i wideo, naklejki, muzyka, zdjęcia, filmy, udostępnianie lokalizacji i plików do 2 GB oraz inne niezbędne funkcje.

6. Zegar szachowy

Program z tak prostym i fajnym pomysłem, że zastanawiasz się, jak nikt wcześniej o tym nie pomyślał. Jest to zegar szachowy, który wyświetla dwa elektroniczne tarcze skierowane do każdego gracza.

Uruchamiasz aplikację i rozpoczynasz grę, dotykając po kolei ekranu swoim przeciwnikiem, aby rozpocząć i zatrzymać odliczanie. Świetny sposób na zagranie blitza lub dwóch bez ciężkiego i nieporęcznego zegara szachowego.

7. Sen od WOMBO

Aplikacja dla fotografów mobilnych, którzy chcą, aby ich zdjęcia były jasne i kolorowe. Wprowadzasz obraz do programu, a za pomocą sieci neuronowych zamienia go w płótno malowane olejem, pastelami, akwarelą lub złożone z ognia, fraktali czy geometrycznych kształtów.

Dream ma wiele filtrów i wzorów, których AI używa do kolorowania twoich zdjęć. Wystarczy wybrać ten, który Ci się podoba, poczekać, a otrzymasz arcydzieło sztuki awangardowej.

Gry

1. Apex Legends Mobile

Długo oczekiwany mobilny port Apex Legends, jednej z najpopularniejszych gier na świecie. To „królewska bitwa” z grupą postaci o różnych umiejętnościach i górą broni na każdy gust i kolor. Świetny sposób na dobrą zabawę w zabawnych bitwach.

2. Fizyka! Zabawa

To nie tyle gra, co swego rodzaju aplikacja antystresowa. Rodzaj symulatora świata rzeczywistego, który pozwala tworzyć interaktywne kształty geometryczne zgodne z prawami fizyki.

Możesz nitować kulki, kwadraty, kostki, ragdolle, chmury cząstek, a następnie organizować eksplozje, pchnięcia i tworzyć pola grawitacyjne, które w taki czy inny sposób wpłyną na obiekty. Niemądra, ale niezwykle ekscytująca czynność.

3. Miłość jest… w drobiazgach

Relaksująca gra medytacyjna, komiksowa łamigłówka, wykonana w stylu akwareli, a nawet z przyjemną ścieżką dźwiękową. Musisz pokolorować czarno-białe rysunki ołówkiem, rozwiązując zagadki i szukając na obrazkach ukrytych elementów, liczb, kształtów i symboli.

Wykonując zadania, rozwijasz fabułę wciągającego dramatu romantycznego. Gra ma 300 poziomów podzielonych na 30 rozdziałów.

Przeczytaj także

Jak zaplanować budżet zgodnie z zasadą 50/30/20 i zacząć oszczędzać bez większych trudności

Czy można zajść w ciążę przed miesiączką?