Nowe aplikacje i gry na Androida: najlepsze z kwietnia

Aplikacje

1. Supercasty

Obiecujący menedżer podcastów. Ma tryb offline, menedżer zakładek, dobre wyszukiwanie i spersonalizowane sugestie – wszystko jest tak, jak powinno. Program pozwala na zebranie wszystkich ulubionych programów w jednym miejscu. I oczywiście możesz także słuchać podcastów Lifehackera w Supercastach.

2. Kalendarz protonowy

ProtonMail to niezwykle popularna poufna usługa poczty e-mail stworzona przez personel Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN) z siedzibą w Szwajcarii. Pozwala na tworzenie całkowicie prywatnych wiadomości e-mail i nie sprzedaje Twoich danych osobom trzecim. Kalendarz Proton to nowe narzędzie tego samego zespołu.

Jest to alternatywa dla Kalendarza Google, ale bez stałego nadzoru Dobrej Korporacji. Aplikacja umożliwia tworzenie wydarzeń i planowanie spotkań, dystrybucję spraw, synchronizację zadań – generalnie może zrobić wszystko, czego potrzebują fani produktywności.

3. Inspod

Program dla tych, którzy często słuchają podcastów lub oglądają filmy z YouTube w celach edukacyjnych lub zawodowych. Pomysł jest taki: wprowadzasz do programu płytę i zaczynasz odtwarzanie. Gdy usłyszysz pomysł, który Cię interesuje, kliknij przycisk. Spowoduje to utworzenie notatki powiązanej z kodem czasowym. Możesz zanotować swoje pomysły, wstawić listę punktowaną lub automatycznie przepisać 30-sekundowy segment podcastu z wybranego czasu.

4. Jak wyżej

Program dla fotografów mobilnych z bardzo ciekawym pomysłem. Pozwala robić zdjęcia, które wyglądają jak istniejące ramki. Na przykład chcesz pozować jak Brad Pitt lub Johnny Depp. Wybierz zdjęcie swojego idola, a w wizjerze pojawi się przezroczyste zdjęcie. Stoisz w tym samym miejscu i zajmujesz tę samą pozycję, co temat na danym zdjęciu, i otrzymujesz idealną parodię. Dittoed można również wykorzystać, na przykład, aby po prostu lepiej skomponować ujęcie.

5. Uwaga do rysowania

Bardzo funkcjonalna aplikacja do odręcznych notatek, przydatna dla posiadaczy tabletów i dużych phabletów. Kiedy tworzysz dokument, DrawNote otwiera pustą, niekończącą się kartkę białego papieru, na której możesz rysować, pisać w różnych kolorach, wprowadzać tekst, wyróżniać jego fragmenty, robić notatki i dodawać różne kształty geometryczne.

Całkiem dobre narzędzie do notatek, które nie mają wystarczającej ilości drukowanego tekstu. DrawNote może być używany na przykład do pisania formuł, wykresów i innych skomplikowanych rzeczy.

6. Akcja

To tropiciel nawyków dla tych, którzy chcą zacząć regularnie chodzić na siłownię, na czas pić wodę, poświęcać więcej czasu na edukację – ogólnie rozwijać się i stawać się lepszymi pod każdym możliwym względem. Tworzysz żądaną akcję w Actie, określasz, w które dni zadanie ma zostać wykonane i jak długo to zajmie.

Następnie program podaje harmonogram, a Ty notujesz przydatne rzeczy, które zrobiłeś dzisiaj, i śledzisz, jak dobrze trzymasz się swoich celów.

7. Kameleon

Niezwykle przydatna aplikacja dla projektantów, artystów i ilustratorów. Wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby wybrać najbardziej odpowiednie dla siebie odcienie. Sam określasz kolor, którego potrzebujesz, a sam program znajdzie kilka innych, które będą do niego pasować. To znacznie ułatwia pracę z edytorami graficznymi. Udane kombinacje można zapisać na później, aby od czasu do czasu zastosować je w nowej pracy.

8. Oczy zamknięte

Rodzaj sieci społecznościowej z dość zabawnym pomysłem: wybierasz kilka obrazków, zdjęć, tekstów lub memów i wysyłasz je znajomym, którzy mają aplikację Pikit. I głosują na pierwszą lub drugą opcję. Można to wykorzystać na przykład, gdy chcesz wybrać prezent dla wspólnego przyjaciela. Albo trudno Ci zdecydować, które zdjęcie z wakacji najlepiej pasuje do awatara.

Gry

1. Muzeum Kotów

Przygodowa układanka 2D z piękną grafiką osadzona w niesamowitym, surrealistycznym świecie. Twoja postać to kierownik muzeum, który błąka się wśród eksponatów poświęconych kotom. Rozwiązuje liczne zagadki dziwnej instytucji, w której pracuje. A po drodze próbuje zaprzyjaźnić się z zabawnym upiornym kotem, który dotrzymuje mu towarzystwa.

2. Dziedzictwo przodków

Mistyczny thriller detektywistyczny, w którym musisz podejmować właściwe decyzje w kluczowych momentach fabuły. Twoja postać przybywa do zapomnianej wioski, aby spędzić tam lato, ale nagłe spotkanie z siłami z innego świata zakłóca jego plany. Gra ma piękną grafikę, dobre łamigłówki i wciągający scenariusz, który pokochają fani horrorów.

Przeczytaj także

8 bezsensownych noworocznych wydatków, które mogą uderzyć w Twój portfel

Czy niebieska glinka jest dobra na skórę i stawy?