1. Cashback to sztuczka bankowa
Banki są zainteresowane aktywnym korzystaniem z ich produktów, dlatego część kwoty zapłaconej kartą zwracają klientom w formie cashbacku. I może to być dla Ciebie korzystne.
Niektóre banki pobierają cashback tylko za określone grupy towarów i w lokalnej walucie – punkty, które można wydać tylko w określonych sklepach lub mile od linii lotniczych. Na konto karty można również otrzymać prawdziwe pieniądze, ale zwrot jest zazwyczaj niewielki – 0,5-2%. Aby cashback był jak najbardziej użyteczny, zacznij od swoich potrzeb. Na przykład, jeśli dużo podróżujesz, korzystne może być zapłacenie za bilety lotnicze premiami. I możesz wybrać określoną kategorię sklepów, w których często robisz zakupy.
Ważne jest, aby pamiętać, że cashback pomaga zaoszczędzić pieniądze tylko wtedy, gdy robisz zakupy mądrze. Jeśli zaczniesz wydawać więcej tylko dlatego, że część pieniędzy zostanie zwrócona, to nie ma mowy o żadnych oszczędnościach.
2. Wszystkie plastikowe karty są takie same
Karty plastikowe są podobne wizualnie, ale różnią się: wśród nich są debetowe i kredytowe. Karta debetowa działa jak konto osobiste, na którym leżą środki klienta. Na przykład może być na nim naliczana pensja lub emerytura. Za pomocą karty debetowej możesz płacić w sklepach, płacić za media i dokonywać innych transakcji – ale tylko w ramach kwoty na koncie. Niektóre opcje pozwalają zarabiać pieniądze – bank nalicza odsetki od salda.
Na karcie kredytowej przechowywane są pieniądze banku, które są przekazywane klientowi do tymczasowego użytku. Taka karta może zapewnić posiadaczowi większą swobodę: na przykład, aby wyjechać w podróż, nie trzeba dużo odkładać. Ale wtedy będziesz musiał zwrócić pieniądze do banku, biorąc pod uwagę odsetki.
Są też karty debetowe z debetem: można na nie również przelać wynagrodzenie, ale w przypadku wyczerpania limitu środków własnych posiadacz ma prawo do dysponowania pieniędzmi banku. Od wydatków powyżej limitu mogą być naliczane odsetki.
3. Bardziej opłaca się wybrać kartę z bezpłatną usługą
Nie zawsze. Karta z bezpłatną usługą, ale bez cashbacku, może być mniej opłacalna niż opcja płatna, ale z cashbackiem i odsetkami od salda. Załóżmy, że bank pobiera 100 rubli miesięcznie za konserwację plastiku. Jednocześnie cashback przy zakupach kartą wynosi 1%. Aby dojść do zera, musisz wydawać od 10 tysięcy rubli miesięcznie. Jeśli Twoje wydatki są wyższe, taka karta jest dla Ciebie korzystna. Ale uważnie przeczytaj warunki umowy – niektóre zakupy mogą nie zostać zasilone zwrotem gotówki.
Czasami banki udostępniają usługę bezpłatnie na różnych warunkach – na przykład, jeśli co miesiąc wydajesz określoną kwotę lub utrzymujesz minimalne saldo na koncie.
Karty plastikowe od dawna stały się czymś więcej niż tylko analogiem gotówki. Karta debetowa „Zysk” z Uralsib Bank pozwala otrzymać do 3% cashbacku na wszystkie zakupy na karcie i do 8% rocznie na saldzie konta. Cashback jest przyznawany w ramach programu lojalnościowego Uralsib Bonus co miesiąc według stawki 1 bonus = 1 rubel. Za zwrócone ruble możesz zrekompensować zakupy, zapłacić za bilety kolejowe lub lotnicze, rezerwacje hotelowe i inne usługi. Aby otrzymać bezpłatną usługę karty, musisz spełnić jeden z warunków – wydawać co najmniej 1 tysiąc rubli miesięcznie lub utrzymywać saldo konta w wysokości co najmniej 5 tysięcy rubli miesięcznie.
4. Nie możesz wziąć pożyczki w żadnych okolicznościach
Możesz użyć pieniędzy kredytowych, ale powinny one rozwiązać twój problem, a nie zaspokajać chwilowych pragnień. Na przykład kredyt hipoteczny będzie okazją do poprawy warunków mieszkaniowych, a kredyt edukacyjny pomoże w znalezieniu dobrej pracy w przyszłości. Trzeba jednak wziąć pod uwagę pożyczkę pieniędzy na zakup smartfona. W końcu, jeśli cena mieszkania może nadal rosnąć, to sprzęt na pewno się zdezaktualizuje i potanieje.
Pożyczkę należy zaciągnąć tylko wtedy, gdy istnieje pewność, że nie wpłynie ona znacząco na zwykły standard życia. Jeśli wątpisz, że poradzisz sobie z miesięcznymi płatnościami, lepiej odmówić pożyczki. Kredytem hipotecznym możesz ubezpieczyć życie i zdrowie płatnika – może to być korzystne np. gdy w rodzinie jest tylko jeden żywiciel. Trudno przewidzieć, jakie okoliczności pojawią się w ciągu 10-20 lat, a ubezpieczenie pomoże w przypadku niepełnosprawności.
Przeczytaj uważnie umowę kredytową: musisz dokładnie znać kwotę kredytu i oprocentowanie, a także rozumieć mechanizm spłaty zadłużenia.
5. Aby stać się bogatym, musisz zaoszczędzić pieniądze
Oszczędności nie są najlepszą strategią finansową. Jak tylko zaoszczędzisz niewielką ilość, inflacja ją pochłonie. Na przykład w Rosji roczna inflacja w sierpniu osiągnięty 6,7%. W USA, choć ceny wolniej, to też rosną – dane za sierpień składający się 5,3% w ujęciu rocznym. amerykańscy ekonomiści przewidywaćże wysoka inflacja utrzyma się do końca 2023 roku.
Aby pieniądze pracowały dla Ciebie, musisz przestać trzymać je pod poduszką. Zamożni ludzie inwestują w obiecujące projekty, kupują nieruchomości, akcje i obligacje. Pozwala to chronić i zwiększać oszczędności.
6. Tylko bogaci mogą inwestować
Możesz zacząć inwestować z niewielkimi oszczędnościami – niektóre banki oferują otwarcie rachunku maklerskiego na kwotę 1000 rubli. Oczywiście, aby efekt był zauważalny, potrzebne są większe inwestycje. Ale aby zrozumieć narzędzia inwestycyjne, nie musisz czekać, aż zarobisz miliony.
Początkujący może zacząć od konserwatywnych opcji: obligacji rządowych i akcji dużych firm. Takie inwestycje przynoszą niewielki zwrot, ale prawdopodobieństwo utraty pieniędzy jest mniejsze niż w przypadku inwestycji w młodą, rozwijającą się firmę. Możesz skorzystać z gotowych rozwiązań inwestycyjnych od banków, które pozwalają skierować środki na różne aktywa, wybrać poziom rentowności i stopień ryzyka.
7. Trzymanie pieniędzy na karcie jest nieopłacalne
Czasami karty bankowe z odsetkami od salda mogą być bardziej opłacalne niż depozyty. Stopa depozytowa zależy od kluczowej stopy banku centralnego, która albo rośnie, albo spada. A odsetki naliczane na koncie karty są rzadziej zmieniane przez banki.
Kolejnym plusem jest to, że przy korzystaniu z karty zachowuje się elastyczność w zarządzaniu pieniędzmi. Z reguły na wpłatach nieodwołalnych można zarobić więcej niż na wpłatach odwołalnych, ale jednocześnie nie można uzupełnić salda ani częściowo wypłacić środków. Posiadacz karty dochodów może w każdej chwili wypłacić pieniądze z konta lub je tam dodać, podczas gdy bank będzie nadal naliczał odsetki od salda.
Z mapą „Zysk» Z Uralsib Bank możesz otrzymać do 8% rocznie od rzeczywistego salda dziennego. Na przykład, jeśli kwota salda konta co miesiąc wynosi 100 tysięcy rubli, za rok otrzymasz ponad 6 tysięcy rubli. Ponadto członkowie programu lojalnościowego mogą otrzymać do 3% cashbacku przy wszystkich zakupach kartą. Mapa «Zysk» umożliwia przelewanie do 100 tysięcy rubli bez prowizji klientom innych banków i wypłacanie 3 tysięcy rubli za darmo w dowolnym bankomacie. Możesz ubiegać się o kartę online. Nienazwany zostanie wydany w dniu złożenia wniosku w oddziale Uralsib Bank.
Utrzymanie karty Profit (zwanej dalej Kartą) – 0 rubli miesięcznie za zakupy w wysokości ponad 10 tysięcy rubli miesięcznie (niektóre zakupy nie są brane pod uwagę, lista znajduje się na uralsib.ru), w inne sprawy, konserwacja – 99 rubli miesięcznie. Warunek Cashback: dla Posiadaczy Karty, którzy są uczestnikami Bonusu URALSIB (dalej Program) przy korzystaniu z rubli bonusowych (dalej BR) w ramach usługi Reverse Cashback – wpłata na Kartę DS w wysokości dokonanego zakupu w rubli na Karcie z Programem na kwotę od 1500 do 50 000 rubli w poprzednim miesiącu, w zamian za BR. Naliczanie BR: dla zakupów na Karcie z Programem po kursie 1 BR = 1 rubel w wysokości do 3% kwoty zakupów na Karcie miesięcznie (niektóre zakupy nie są brane pod uwagę, lista jest na www.bonus.uralsib.ru). 1% – w pierwszym miesiącu po rejestracji w Programie, od drugiego – z kwotą wydatków na wszystkie Karty Klienta z Programem od 10 000 rubli (niektóre zakupy nie są brane pod uwagę, lista znajduje się na www.bonus.uralsib .ru); 1% – w przypadku zadłużenia na karcie kredytowej / debetowej Banku z linią kredytową (dalej łącznie – Zadłużenie karty) od 5000 rubli włącznie co najmniej 1 dzień w ciągu miesiąca lub z saldem kwoty pożyczki od 100 000 rubli włącznie w początek miesiąca; 1% – jeśli posiadasz pakiet usług „Priority”, „Status”, „Private”, Premium Light, Premium, Premium Sport (odpowiednio „Premium Light”, „Premium”, „Premium Sport”) na 3 miesiące lub więcej lub kiedy Na stanie Dług na karcie od 15 000 rubli włącznie co najmniej 1 dzień w ciągu miesiąca. Maksymalna miesięczna kwota zakupów, za które naliczany jest BR, wynosi 400 000 rubli dla klientów z pakietami Priority, Status, Private, Premium Light, Premium, Premium Sport i 200 000 rubli dla innych klientów. BR są anulowane: jeśli w ciągu 6 kolejnych miesięcy nie ma żadnych operacji uznania lub wykorzystania BR; w przypadku przeterminowania kredytu w Banku do 30 dni (włącznie). BR jest ważny przez 12 miesięcy. Każdego miesiąca 8% rocznie naliczane jest od dziennego rzeczywistego salda DC na Karcie w wysokości do 1 miliona rubli włącznie z miesięcznymi zakupami na Karcie powyżej 10 tysięcy rubli (niektóre transakcje nie są brane pod uwagę, lista jest na uralsib.ru), do 10 tysięcy rubli (włącznie) – 0,1% rocznie; w przypadku przekroczenia na Karcie 1 miliona rubli, od kwoty nadwyżki nie są naliczane odsetki. Okres ważności Karty wynosi 4 lata. Opłaty: zmiana kodu PIN / odblokowanie karty za pomocą bankomatów (dalej – BT) innych banków – 50 rubli; wniosek o saldo DS za pośrednictwem BT innych banków – 30 rubli. Serwis informacyjny – 59 rubli miesięcznie, pierwsze 2 miesiące są bezpłatne. Utrzymanie nieaktywnego konta karty od 365 do 730 dni – 199 rubli, od 730 dni (włącznie) – 250 rubli. Wypłata gotówki (dalej – VN) w punktach VN (dalej – PVN) – 0,7% kwoty transakcji (dalej – CO); VN w PVN i BT innych banków na terytorium Federacji Rosyjskiej z CO do 3 tysięcy rubli – 99 rubli; VN w PVN i BT innych banków poza Federacją Rosyjską – 1% CO, ale nie mniej niż 110 rubli, prowizję mogą pobrać inne banki; VN bez karty w PVN oddziału Banku, w którym konto jest otwarte, w wysokości do 1 miliona rubli / ekwiwalent w jednostkach konwencjonalnych (włącznie) – 1% CO, od 1 do 3 milionów rubli – 5%, od 3 milionów rubli – 10% . Zasilenie konta DS za pośrednictwem BT i terminala płatniczego (dalej – BPT) banków zgodnie z listą zatwierdzoną przez Bank na stronie internetowej Banku (dalej – Lista) – 0,5% CO. Bezgotówkowy przelew DS (dalej – BPS) w BT i BPT Banku z Karty na karty innych banków zgodnie z listą – 1,5% CO, ale nie mniej niż 60 rubli; BPS w BT banków według listy z Karty do kart Banku i banków według listy – 1% CO, ale nie mniej niż 30 rubli; BPS w innych organizacjach od Karty do kart innych banków – 1% CO, ale nie mniej niż 60 rubli; BPS w kanałach internetowych Banku z Karty na karty innych banków – 1,5% CO, ale nie mniej niż 60 rubli. Zastosowanie DS, skład. dług techniczny (dalej – TK), w okresie zwrotu TK, jako procent w skali roku – dwukrotność kluczowej stawki Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej.
Warunki obowiązują od 08.11.2021.
Aby uzyskać więcej informacji, zadzwoń pod numer 8 800 250 57 57 i odwiedź www.uralsib.ru. Reklama. To nie jest oferta publiczna. PJSC BANK URALSIB. Licencja generalna Banku Rosji nr 30 z dnia 10 września 2015 r.
Przeczytaj także