Jak zorganizować nadzór wideo za pomocą starego telefonu?

Wymienione poniżej programy mogą transmitować obraz i dźwięk z aparatu smartfona do innego urządzenia mobilnego lub komputera. Wiedzą również, jak zapisać wideo w chmurze, aby w razie potrzeby można było je przejrzeć. Co więcej, programy te mogą wykrywać ruch w pobliżu smartfona i ostrzegać o tym właściciela, wysyłając powiadomienia do jego innych gadżetów.

Konfiguracja takich aplikacji sprowadza się do kilku prostych kroków. Najpierw instalujesz jeden z nich na swoim smartfonie i urządzeniu, które będzie odbierało sygnał wideo. Następnie podłącz oba gadżety do wspólnego konta i aktywuj tryb nadzoru na swoim smartfonie. Następnie możesz w dowolnym momencie połączyć się z aparatem smartfona za pośrednictwem sparowanego urządzenia. Co więcej, rola gadżetów jest bardzo łatwa do zmiany.

Oczywiście ta metoda ma słabości. Smartfon może się zawiesić, przerywając w ten sposób połączenie. Czujniki ruchu nie zawsze działają poprawnie, a jakość sygnału w dużym stopniu zależy od obciążenia serwerów i sieci bezprzewodowej. Tak, a sam smartfon musi być zawsze podłączony do zewnętrznej baterii lub gniazdka. Ale nawet takie środki bezpieczeństwa nie będą zbyteczne. Ponadto możesz nadać staremu urządzeniu drugie życie.

Oto kilka programów, za pomocą których można zmienić smartfon w kamerę IP do nadzoru wideo.

1. Alfred

Ta aplikacja urzeka zwięzłym interfejsem. Brak zbędnych elementów sterujących i ustawień — wszystko jest intuicyjne i proste. Wśród dodatkowych chipów warto zwrócić uwagę na możliwość otwarcia dostępu do kamery wideo innym użytkownikom.

Alfred zapewnia strzelanie w tle. Możesz umieścić swój smartfon w pokoju dziecięcym i zająć się swoim biznesem, okresowo obserwując, co się dzieje. Program wysyła natychmiastowe powiadomienia o ruchu w ramce. Jest też tryb nagrywania w słabym świetle. Aplikacja działa w trybie dwukierunkowym, co pozwala w razie potrzeby komunikować się z członkami rodziny.

Wypróbuj Alfreda w sieci →

2. TrackView

TrackView powiadamia użytkownika nie tylko o ruchach przed kamerą, ale także o podejrzanych dźwiękach. W takich przypadkach nagrywanie rozpoczyna się automatycznie, ale można je również włączyć ręcznie. Aplikacja może określić lokalizację smartfona za pomocą GPS na wypadek jego zgubienia.

Filmy tworzone przez program są kopiowane na Dysk Google, więc nie trzeba płacić programistom TrackView za ich przechowywanie. Ale nadal są zakupy w aplikacji: możesz subskrybować subskrypcję premium, aby wyłączyć reklamy i odblokować tryb prywatny. Ten ostatni blokuje dostęp do kamery Twojego obecnego urządzenia przez smartfon pozostawiony w domu.

Wypróbuj TrackView na Androida, Windows lub macOS →

3. W domu

Ta aplikacja składa się z dwóch części. Pierwszy (AtHome Video Streamer) należy zainstalować na smartfonie, który będzie transmitował wideo. Drugi (AtHome Camera) – do dowolnego innego gadżetu, który pokaże transmisję. Wszystkie inne aplikacje w tym artykule są uniwersalne i mogą pełnić obie te funkcje.

Program potrafi uchwycić ruch w kadrze, nagrać 30 sekund wideo i wysłać plik na pocztę użytkownika. AtHome nadaje się również do dwukierunkowej komunikacji z członkami rodziny i zwierzętami domowymi.

Kolejna funkcja: dzięki AtHome Camera możesz odbierać sygnał z kilku kamer IP jednocześnie. Oznacza to, że możesz zainstalować AtHome Video Streamer na kilku smartfonach i oglądać przesyłane z nich wideo na jednym ekranie. Ale ta funkcja jest dostępna tylko dla subskrybentów, a wraz z nią przestrzeń do przechowywania nagrań w chmurze.

4. Kamera Strażnika

Jakość wideo produkowanego przez WardenCam jest wyższa niż w przypadku wielu podobnych programów. Możesz korzystać z trybu HD za darmo, podczas gdy konkurenci zwykle mają tę opcję dostępną tylko w ramach abonamentu. Ale jakość dźwięku tutaj nie jest najlepsza.

Program może przechowywać zapisy na Google Drive i Dropbox – w zależności od tego, z którą chmurą się łączysz. Nagrywanie jest aktywowane automatycznie w odpowiedzi na ruch, ale można je również uruchomić ręcznie. Specjalny harmonogram pozwala wybrać czas, w którym użytkownik zwykle przebywa w domu, tak aby kamera nie reagowała na ruchy w tych godzinach.

Wypróbuj wersję internetową WardenCam →

5. Wiele

Manything to kolejna usługa monitorująca ruchy i dźwięki. Możesz zaprogramować jego działanie za pomocą czujników smartfona oraz usługi IFTTT. Na przykład możesz ustawić aplikację tak, aby automatycznie rozpoczynała nagrywanie, gdy tylko wyjdziesz z domu.

W darmowej wersji do Manything jest podłączona tylko jedna kamera. Wybierając plan taryfowy, zwiększysz tę liczbę i uzyskasz możliwość ciągłego nagrywania wideo z przechowywaniem plików w chmurze nawet przez 30 dni. Manything wyśle ​​alerty, gdy wykryty zostanie jakikolwiek podejrzany ruch. W darmowym pakiecie nie możesz kręcić więcej niż 12 godzin.

Wypróbuj wiele rzeczy w sieci →

6. Kamera bezpieczeństwa CZ

Ta aplikacja nadaje się również do monitorowania stanu Twojego domu lub biura. Przydaje się również do szpiegowania dzieci, starszych członków rodziny lub zwierząt. Security Camera CZ posiada funkcję komunikacji dwukierunkowej. Jest też tryb fotografowania nocą, a także aktywacja latarki w smartfonie.

Po wykryciu ruchu aplikacja może wysyłać zdjęcia poruszających się obiektów, a także aktywować dźwięk syreny. Czułość i obszar wykrywania są regulowane. Kilka kamer może pracować w jednym systemie za darmo.

Wypróbuj wersję internetową Security Camera CZ →

7. Żartuj

Faceter pomoże Ci skonfigurować system z przechowywaniem w chmurze. W wersji darmowej możesz przechowywać archiwum na serwerze do 24 godzin. Płatna subskrypcja poprawia jakość nagrania i wydłuża okres do 7 dni.

Aplikacja jest pozycjonowana jako uniwersalna opcja do monitorowania małych dzieci, zwierząt domowych, chorych krewnych, a także do śledzenia napraw, prac porządkowych i innych podobnych sytuacji.

Do systemu można podłączyć wiele smartfonów, a w razie potrzeby można dodać kamery IP.

Wypróbuj Facetera w wersji internetowej →

8. Kamera dla dzieci

Aplikacja w połączeniu ze smartfonami lub tabletami zastępuje elektroniczną nianię. Pomoże monitorować pokój dziecka z innego miejsca w mieszkaniu. BabyCam obsługuje tylko komunikację urządzenia przez Wi-Fi, więc nie będzie możliwe monitorowanie na dużą odległość.

Nie ma potrzeby podłączania smartfonów do wspólnej sieci domowej – gadżety można podłączyć bezpośrednio przez Wi-Fi Direct. Za pomocą programu można słuchać dziecka i rozmawiać z nim, a także aktywować lampę błyskową telefonu, jeśli w pokoju jest ciemno.

Przeczytaj także

8 znaków, dzięki którym bank może uznać Twoje transakcje finansowe za wątpliwe

Dlaczego ciało boli i co zrobić, aby poczuć się lepiej