Jak zarabiać na inwestycjach, jeśli kochasz gry i gadżety

Co się dzieje z akcjami w branży i technologii gier

Zdjęcie: Gorodenkoff / Shutterstock

Rynek jest w ciągłym ruchu. Na przykład cena akcji Electronic Arts była zmienna przez cały rok i zawahał się od 124 USD do prawie 150 USD, co otworzyło wiele możliwości dla wszelkiego rodzaju transakcji. Ruch w górę lub w dół zależy od tego, co się dzieje: na przykład akcje zwykle gwałtownie rosną, gdy firma wprowadza coś fajnego i rewolucyjnego.

Możesz zarabiać nie tylko na przełomach, ale także na chwilowych utrudnieniach. Na przykład na początku sierpnia 2021 r., po publikacji sprawozdania finansowego, akcje dewelopera gier online Zynga upadł o 20% z 9,9 USD. Ale już pod koniec miesiąca odzyskali znaczną część pozycji. Tym samym w tym okresie udało się zarobić ponad 12%. A po ogromnym krachu na giełdzie Activision Blizzard w marcu 2020 r. włączyć do 52 dolarów. Ale w lutym 2021 r. wzrosły do ​​103 USD, co stanowi imponujący wzrost o 98% w niecały rok.

Na akcje spółek wpływa wzrost rynku kryptowalut. Kiedy górnicy zaczęli masowo kupować karty graficzne, papiery wartościowe lidera rynku, firmy NVIDIA, wszedł w górę. 3 listopada kurs wynosił około 266 dolarów, następnego dnia wzrósł o 12%. Ekscytacja wokół kryptowaluty rośnie, więc karty graficzne z najwyższej półki wciąż są trudne do znalezienia w sprzedaży nawet po spekulacyjnej cenie, a akcje producenta wciąż rosną.

Media i charyzma lidera firmy to ważny czynnik na giełdzie. Cena akcji Tesli napędza każde pojawienie się Elona Muska w przestrzeni publicznej. Jego ambitność sprawiła, że ​​wielu uwierzyło w firmę i jej produkty – i uczyniło założyciela Tesli najbogatszą osobą na świecie. Za rok – od listopada 2020 do listopada 2021 – akcje spółki wzrosła cena potroiła się do 1,223 USD. To prawda, kiedy Musk zdecydowałem powierzyć los 10% akcji spółki internautom, kurs spadł. Niewykluczone jednak, że jest to okazja do kupowania już teraz i czerpania korzyści z dalszego wzrostu.

Ambitne plany mogą podnieść ceny akcji. Powiedzmy, że teraz wzrosły akcje AMD, głównego konkurenta NVIDII. Główny producent procesorów i kart graficznych przeprowadził fajną prezentację nowych chipów i akceleratorów, a także rozmawiał o umowie z Meta (dawniej Facebook*): firma chce stworzyć własną platformę chmurową i konkurować z Microsoft Azure, Amazon Web Services i Google Cloud. Już za kilka dni, od 5 do 8 listopada cena akcji zwiększony natychmiast o 10%, do 150 USD. W sumie od maja do listopada 2021 r. papiery podrożały o 108%.

Ale NVIDIA nie jest daleko w tyle. Firma pociągi monstrualna karta graficzna z ponad 30 000 rdzeni i poborem mocy 1 kW, a jej kapitalizacja po raz pierwszy przekroczyła 800 miliardów dolarów – zyskała 50 miliardów w dwa tygodnie. Kurs akcji spółki jest stabilny rośnie od początku października, a to otwiera przed inwestorami ciekawe perspektywy.

Wiedzę można monetyzować na różne sposoby: pisać kod, testować gotowe produkty, tworzyć grafiki, obliczać modele matematyczne. Jeśli nie pracujesz w branży IT ani w branży gier, ale kochasz gry i gadżety, możesz spróbować swoich sił w inwestowaniu. Firma inwestycyjna pomaga opanować podstawy pracy na giełdzie bez ryzyka”FINAM».

Tutaj możesz otworzyć rachunek maklerski lub konto demo i spróbuj swoich sił na giełdzie. Na przykład z usługą Wolny handel konto jest otwarte online i możesz handlować ze smartfona na moskiewskiej giełdzie bez prowizji. Nie ma minimalnego progu – możesz zacząć od dowolnej kwoty. Aby zwiększyć efektywność inwestycji, możesz również otworzyć indywidualny rachunek inwestycyjny.

Otworzyć konto

Jak zarabiać na inwestowaniu w gry

Zdjęcie: Konstantin Savusia / Shutterstock

Bądź na bieżąco z nowościami, raportami i wiadomościami branżowymi

Jeśli firma wypuszcza udany produkt lub działa optymistycznie w swoim sprawozdaniu finansowym, cena akcji często idzie w górę. Ale doświadczeni inwestorzy nie zawsze czekają na oficjalne komunikaty. Zwykle opierają się na prognozach ekspertów, które pokazują wektor. Jeśli z wydania produktu jasno wynika, że ​​nowe rozwiązania przyniosą firmie dużo pieniędzy, analitycy rynku mogą przewidzieć zyski i potencjalne liczby w przyszłym raporcie finansowym.

Awarie i skandale mogą obniżyć cenę akcji. Zmiana w kierownictwie powoduje również zaniepokojenie akcjonariuszy i załamanie notowań. Spadek następuje zwykle po dodatkowej emisji nowych akcji, ponieważ wtedy każdy papier wartościowy zapewnia mniejszy udział w biznesie. Jeśli raport kwartalny jest pełen spadków i minusów, akcje również osiągają stromy szczyt.

Świeży przykład: akcje Electronic Arts po publikacji raportu finansowego za trzeci kwartał dorastałem o 4,1%. Ale od czasu nowego Battlefielda 2042, wydanego 19 listopada, Odebrane głównie negatywne recenzje, cena akcji gwałtownie spadła: w ciągu zaledwie tygodnia od 16 listopada spadła o 12%.

Ale jeśli firma jest silna, wyjdzie z tej dziury. Jeśli więc rozumiesz, że problemy nie mają charakteru strukturalnego, możesz kupować akcje „na dole”. A potem poczekaj na wzrost, sprzedaj na maksa i uzyskaj dobry zysk.

Uzyskaj informacje od społeczności

Networking – nieformalna komunikacja na wystawach, konferencjach i innych wydarzeniach – również pomaga inwestorom zarabiać. Tutaj firmy ogłaszają ważne informacje, ale o najciekawszych rzeczach mówi się na uboczu i na imprezach.

Powiedzmy, że fajne technologie i gadżety, które definiują przyszłość branży, prezentowane są na targach CES, MWC i IFA. Sekrety branży gier możesz poznać na Gamescom, E3, GDC i innych ważnych wydarzeniach, w tym online. A jeśli nie możesz wejść, możesz monitorować informacje za pomocą hashtagów na Twitterze, śledzić wiadomości w Telegramie i oddziałach wyspecjalizowanych forów.

Na przykład 18 listopada kilka edycji zgłoszoneże Nike zbuduje metawers na platformie do gier Roblox oraz że spółki zawarły umowę partnerską. Jednak społeczność graczy dowiedziała się o tym wcześniej, więc akcje Roblox gwałtownie podskoczyły w cenie już 8 listopada – o 42% dziennie.

Informacja jest wszędzie: nawet ton komentarzy pod filmem z zapowiedzią gry może przewidzieć wzrost lub spadek akcji spółki deweloperskiej. Jeśli jesteś w tym środowisku od dłuższego czasu, będziesz w stanie złapać falę masowego sentymentu i zdecydować, które akcje warto kupić teraz, a które warto sprzedać.

Oglądaj recenzje influencerów i obserwuj insiderów

Zdjęcie: SFIO CRACHO / Shutterstock

Ci ludzie często wiedzą więcej niż fani gier i gadżetów. Pogłoski od liderów opinii mogą podnosić lub obniżać cytaty.

Na przykład, gdy wtajemniczeni pod koniec sierpnia 2021 r. zgłoszoneże iPhone 13 może mieć łączność satelitarną nawet w przypadku braku sieci komórkowej (unikalna i niezbędna funkcja w sytuacjach awaryjnych), akcje Apple podskoczyły o 3%. A kiedy pojawiły się plotki, że chiński gigant IT Weibo odchodzi z giełdy wartość papierów wzrosła o prawie 50%.

Oczywiście domysły wtajemniczonych nie zawsze są uzasadnione – ale mogą mieć wpływ na akcje. W przypadku Apple i Weibo plotki nie potwierdziły się, ale nie powstrzymało to wielu traderów przed zarabianiem pieniędzy. Ale tutaj ważna jest umiejętność odróżnienia opinii ekspertów od ukrytej reklamy i manipulacji.

Skonsultuj się z ekspertami z branży

Profesjonalni traderzy osiągnęli już sukces w inwestowaniu. Często stają się mentorami dla początkujących: udzielają porad, uczą rozumienia programu i przewidywania.

Na przykład, nawet przed publikacją sprawozdania finansowego NVIDIA analitycy Zalecana kupują akcje tej firmy: spodziewali się wzrostu przychodów dzięki nowej sprzedaży chipów i kart graficznych do gier i górnictwa. Rzeczywiście, od 17 do 19 listopada, po tym, jak raport był upublicznioneakcje spółki wzrosły o 13%.

Jedyną trudnością jest to, że w handlu nie ma jednoznacznych kryteriów ekspertyzy — a także gwarancji, że ta lub inna porada zadziała. Profesor ekonomii z 30-letnim doświadczeniem potrafi stworzyć idealne modele inwestycyjne. Co wtedy nie będzie miało uzasadnienia w praktyce, bo prezes firmy wpadnie w skandal reputacyjny. A doświadczony praktyk, który zarobił dużo pieniędzy na giełdzie, jest w stanie zignorować nową rundę światowej gospodarki i zaproponować nieudaną strategię.

Pomocne może być połączenie teorii i praktyki. Jeśli ktoś rozumie prawa rynku giełdowego i jednocześnie zarabia na akcjach firm informatycznych, będzie mógł formułować realne hipotezy.

Jednak błędy zdarzają się każdemu, dlatego warto porównać opinie kilku ekspertów przed zainwestowaniem dużej kwoty. Jednak ostateczna decyzja nadal należy do Ciebie – eksperci branżowi mogą jedynie wskazać Ci właściwy kierunek i ewentualnie uchronić Cię przed błędami początkujących.

Inwestycje to sposób na zarobek nie tylko tu i teraz, ale także w dłuższej perspektywie. Dziedzina gier i innowacji cyfrowych oferuje wiele możliwości rozwoju finansowego. Rozpocznij swoją podróż inwestycyjną wygodnie na stronie internetowej Finam.ru lub w aplikacji na smartfona FinamTrade. A w kanale Alert Finamu Zawsze możesz znaleźć aktualne wiadomości giełdowe.

Zawiera wiele informacji dla akcjonariuszy: bezpłatne webinaria, kursy, kursy mistrzowskie od traderów. Możesz szybko otworzyć rachunek maklerski, a następnie wypróbować różne strategie, dowiedzieć się o nowościach giełdowych i szukać świetnych okazji. Z jednego konta możesz inwestować na giełdach w Moskwie, Petersburgu, Londynie, Chicago i innych.

Zainwestuj w technologię

*Działalność Meta Platforms Inc. oraz jego sieci społecznościowe Facebook i Instagram są zabronione na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Sonda: jaką mało znaną serię polecilibyście wszystkim obejrzeć?

Najgorsze praktyki bezpieczeństwa na 16 zdjęciach