jak zacząć 2022 od wygranej na loterii

Dlaczego Nowy Rok Miliarda to specjalne losowanie

W dzieciństwie wielu z nas prawdopodobnie uwielbiało rosyjską grę Lotto. Pamiętacie, jak wybierali karty z numerami w komórkach iz zapartym tchem obserwowali, jaką drewnianą beczkę lider wyciąga z worka? A potem starali się jak najszybciej skreślić wszystkie pasujące liczby w rzędzie. Ta atmosfera zabawy i naiwnego podniecenia często towarzyszyła rodzinnym wakacjom.

Tradycją wielu rodzin stało się również coroczne losowanie „Noworocznego miliarda” z „Rosyjskiego Lotto”. Odbywa się 1 stycznia, w dniu, w którym przedstawiciele różnych pokoleń zbierają się przy jednym stole, wymieniają prezenty, dzielą się wiadomościami i snują plany na przyszłość. Nawiasem mówiąc, los na loterię często umieszcza się pod choinką – a potem razem oglądają telewizję.

Pierwszego dnia 2021 roku transmisja wideo noworocznej loterii Billion zajęła czwarte miejsce w swoim przedziale czasowym i znalazła się na liście programów oglądanych częściej niż inne w telewizji federalnej. To jasne święto: na ekranie widać nie tylko zwycięskie kombinacje liczb, ale także występy rosyjskich gwiazd show-biznesu. W różnych momentach w transmisji brali udział Yolka, Polina Gagarina, Nadieżda Babkina, Nikołaj Baskow, Disco Crash.

Jak zdobyć szansę na wygranie noworocznego miliarda

Zakup losu na 1421. losowanie Rosyjskiego Lotto to pierwszy krok na drodze do sukcesu. Zgodnie z rosyjskim prawem w loteriach mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie. Każdy może zostać zwycięzcą noworocznego losowania Miliard 2022: zawód, dochód czy region zamieszkania nie mają znaczenia.

Bilety drukowane (drukowane na papierze) i elektroniczne na dowolny obieg mają taką samą ważność. Papierowy bilet na loterię można kupić w punktach sprzedaży Stoloto. Drukowane są również losy na loterię, na przykład w automatach (zazwyczaj są instalowane w centrach handlowo-rozrywkowych), w centrum loteryjnym firmy, w oddziałach Poczty Rosyjskiej.

Elektroniczne bilety loterii państwowej sprzedawane są w aplikacji Stoloto (istnieją wersje na iOS, możesz również pobrać niestandardowe wersje dla smartfonów Huawei, Xiaomi i Samsung). Są one również dostępne na stronie internetowej lub w kasach sklepów – ze specjalnym formularzem biletu elektronicznego: kasjer musi podać numer telefonu komórkowego. Kupony można znaleźć w Pyaterochka, Magnet, Crossroads, Red and White, sieciach stacji benzynowych i sklepach komunikacyjnych.

Ale nie powinieneś odkładać zakupu na ostatnie minuty przed nakładem. Drukowane losy na loterię sprzedawane są do 21:00 31 grudnia (czasu moskiewskiego), bilety elektroniczne – do 11:00 1 stycznia (czasu moskiewskiego).

Kupić bilet

Jakie nagrody można wygrać

1 stycznia, w ramach losowania noworocznego miliarda w 2022 r., w loterii zostanie wylosowanych ponad dwa miliardy rubli. To przede wszystkim główna nagroda w wysokości 1 miliarda rubli. Wylosowanych zostanie również sto nagród po milion rubli każda. Planowanych jest wiele innych nagród – w kategoriach pieniężnych.

Zgodnie z zasadami Rosyjskiego Lotto posiadacz kuponu, któremu uda się wykreślić wszystkie 15 liczb w dowolnym polu, niższym lub górnym, przed innymi, stanie się właścicielem miliarda rubli – głównej nagrody. Jeśli w 15-tym ruchu żaden z uczestników nie może tego zrobić, gra będzie kontynuowana. Gospodarz wyciągnie beczki, dopóki ktoś nie zbierze wszystkich 15 numerów w dowolnej części biletu. Taki schemat gwarantuje, że na pewno zostanie zagrany miliard.

Prawdopodobieństwo, że główna nagroda uroczystego losowania 1421 r. trafi do jednego uczestnika wynosi ponad 60%. Ale jest całkiem możliwe, że zwycięskie kombinacje będą w kilku losach. Wtedy ich właściciele podzielą się równo „Noworocznym Miliardem” w 2022 roku z „Rosyjskiego Lotto”.

Rosjanie już to widzieli. Na przykład w 2019 roku dwóch uczestników świątecznego losowania loterii Rosyjskiego Lotto zostało multimilionerami – każdy z nich wygrał 500 milionów rubli.

Nagrody na tym się nie kończą. Wśród wszystkich uczestników, którzy nie otrzymali nagród 1 stycznia, zostanie rozlosowany samochód Škoda Octavia. Zwycięzcę wyłoni generator liczb losowych, a wyniki zostaną ogłoszone w programie telewizyjnym „Wygrywamy!” 9 stycznia o 8:20 czasu moskiewskiego.

Chcę spróbować

Kiedy nazwisko zwycięzcy stanie się znane

Podczas noworocznej transmisji na żywo Billion 2022 możesz sprawdzić swój los i dowiedzieć się, jaką nagrodę wygrałeś w tym specjalnym losowaniu. Transmisja na żywo w NTV rozpocznie się 1 stycznia o 15:30 czasu moskiewskiego.

Ale transmisję noworocznego miliarda 2022 można oglądać za darmo nie tylko w telewizji. Transmisje na żywo „Rosyjskiego Lotto” będą również dostępne w Internecie: w sieciach społecznościowych ”Koledzy z klasy», «W kontakcie z», Facebook*, wł. Kanał Youtube. Ponadto linki do transmisji można znaleźć w Świergot i Instagram*.

Transmisję noworocznego losowania Rosyjskiego Lotto w 2022 roku będzie można oglądać po raz pierwszy w dwóch kolejnych miejscach – w Telegram oraz TIK Tok. Rozsądna jest wstępna subskrypcja oficjalnych kont, które są dla Ciebie wygodne, aby nie przegapić wyników Stoloto. Pojawią się wyniki i na stronie loterii. Zostaną również opublikowane w mediach.

Transmisję będzie można oglądać nawet na ulicach stolicy. Emisja planowana jest na fasadach mediów zlokalizowanych w popularnych miejscach w Moskwie.

Jakie podatki musisz zapłacić od wygranych?

Wygrane na loterii podlegają tym samym podatkom, co zwykłe dochody osobiste, więc rzeczywista kwota, którą zwycięzcy otrzymają w swoje ręce, będzie nieco mniejsza.

Przy wygranych do czterech tysięcy rubli nie musisz płacić podatków. Jeśli wygrasz od czterech tysięcy do pięciu milionów rubli, podatek wyniesie 13% kwoty; za wygrane przekraczające pięć milionów – 15%.

Opłaty kumulują się. Na przykład, jeśli wygrasz 10 milionów rubli, zapłacisz 13% pierwszych pięciu milionów i 15% reszty. W rezultacie podatek wyniesie 1,4 miliona rubli:

5 mln * 13% + 5 mln * 15% = 650 tys. + 750 tys. = 1,4 mln.

Te stawki podatkowe dotyczą obywateli rosyjskich. Jeśli nie masz obywatelstwa rosyjskiego, stawka podatku będzie wyższa – 30%.

Ale nie musisz naliczać odsetek i iść do banku z dużą kwotą. Podatek od wygranych od 15 tysięcy rubli jest potrącany przez operatora lub dystrybutora loterii, który w tym przypadku, zgodnie z prawem, jest agentem podatkowym. Jeśli nagroda wynosi 4 000–15 000 rubli, do 30 kwietnia 2023 r. będziesz musiał złożyć zeznanie podatkowe w formie 3-osobowego podatku dochodowego i zapłacić podatek do 15 lipca 2023 r.

Jak zapewniona jest przejrzystość

Ilustracja: Ola Silepina

Od 2014 roku w Rosji dozwolone są tylko loterie państwowe. Tylko Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Sportu mają prawo je organizować, a Federalna Służba Podatkowa kontroluje ten proces. Największym dystrybutorem takich loterii w kraju, w tym Rosyjskiego Lotto, jest Stoloto. Co najmniej 50% ceny biletu trafia do puli nagród.

Drukowane bilety pod marką Stoloto są wielokrotnie sprawdzane: w drukarni przed wysyłką do magazynu, w laboratorium kontroli jakości, przed wypłatą wygranych. Nawiasem mówiąc, każdy etap procesu druku kontroluje również kilka niezależnych systemów – wewnętrznego, które tworzy Stoloto, oraz resortów organizacyjnych. Bilety w formacie cyfrowym w aplikacjach i na stronie internetowej są chronione nowoczesnymi technologiami szyfrowania danych – tak, aby wygrane były uczciwe.

Losowanie „Noworocznego miliarda” jest transmitowane w czasie rzeczywistym. Eliminuje to ewentualną podmianę kegów – zestaw przechowywany jest w sejfie do czasu emisji. Dostęp do niej mają wyłącznie prezenterzy, pracownicy ochrony i goście, którzy zostali specjalnie wyselekcjonowani i zaproszeni na specjalne losowanie.

Wszystkie beczki są gładkie, tego samego koloru, kształtu, wielkości i wagi. Cały zestaw zostanie wymieniony i odesłany do sejfu, jeśli przynajmniej jeden z nich ulegnie uszkodzeniu. A po emisji studio i sejf z beczkami zostaną zapieczętowane.

Losowanie jest kontrolowane przez niezależną komisję losowania. Może do niego wejść każdy pełnoletni, zdolny obywatel Rosji.

Przed losowaniem członkowie komisji dokładnie sprawdzają zestaw beczek i upewniają się, że nie ma na nich rys ani innych uszkodzeń. Zwracają też uwagę na anomalie temperaturowe – w końcu teoretycznie łatwiej znaleźć w torbie cieplejszą lub zimniejszą beczkę. Sama torba na beczki jest oczywiście również sprawdzana.

Po losowaniu komisja podpisuje protokół. Jeśli nie znaleziono żadnych naruszeń, uważa się, że losowanie zakończyło się sukcesem.

Pieniądze ze sprzedaży biletów pod marką Stoloto pomagają rozwijać kulturę fizyczną i sport w Rosji, wspierać sportowców startujących w zawodach federalnych i międzynarodowych, organizować imprezy sportowe i tworzyć obiekty o dużym znaczeniu społecznym.

Łączny skumulowany wynik na dzień 30 września 2021 r. wyniósł 16,9 mld rubli składek celowych do budżetu państwa na rozwój sportu. A na 2020 r. celowe potrącenia ze sprzedaży loterii państwowych pod marką Stoloto wyniósł 2,4 miliarda rubli. Dużo czy mało? Oto przykład do zrozumienia: od początku roku władze przeznaczyły na podobne cele 2 mld rubli, a budowa sześciu regionalnych ośrodków hokejowych w latach 2021-2023 będzie kosztować około 2,3 mld rubli.

Tej jesieni loteria „Rosyjskie Lotto” stał się zwycięzca „Marki nr 1 w Rosji”. Jest to nagroda na poziomie federalnym ustanowiona w 1998 roku. Zdobycie go podkreśla sławę marki i wysoki poziom zaufania konsumentów.

Kto już wygrał noworoczne losowanie

Każdy uczestnik może wygrać Noworoczny Miliard – można nawet powiedzieć, że szanse na sukces w loterii są proporcjonalne do ilości zakupionych losów. Historie zwycięzców «krzesło”które dostały szczęśliwy los na loterię i naprawdę dużą wygraną, zbierane są na łamach oficjalnej strony, a niektóre z nich są bardziej niezwykłe niż wątki bestsellerów.

Pierwsza osoba, która dzięki loterii została miliarderem, pojawiła się w Rosji dopiero w zeszłym roku: Nadieżda Bartosz, mieszkanka regionu moskiewskiego wygrał miliard. Rok wcześniej zwycięzców było dwóch: kierowca z Jekaterynburga Nikołaj Miroshnichenko i szatniarz z Petersburga Ljubow Dogorowa zwycięska kombinacja w loterii przyniosła po 500 milionów rubli. Przykłady uczestników po raz kolejny udowadniają, że każdy ma szansę zostać milionerem, a nawet miliarderem, a to naprawdę pomaga spełnić jego upragnione marzenia – wyjechać w podróż, kupić dom, zdobyć wykształcenie.

Jednak świeżo upieczony miliarder i inni właściciele dużych nagród mogą odmówić wywiadów i wystąpień publicznych. Każdy ma prawo do prywatności, a dystrybutorzy loterii szanują pragnienie zwycięzców, aby zachować prywatność swojej tożsamości. Jednocześnie większość zwycięzców nadal chętnie dzieli się swoimi historiami zwycięstw.

Weź udział w losowaniu

*Działalność Meta Platforms Inc. oraz jego sieci społecznościowe Facebook i Instagram są zabronione na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Sonda: Które postacie z książek są twoimi wzorami do naśladowania?

Portfel Google powrócił na Androida