Jak szybko pozbyć się trądziku na twarzy i nie tylko

Co może pomóc szybciej pozbyć się trądziku

Niestety pryszcz potrzebuje czasu, aby dojrzeć i zniknąć, więc nie da się go usunąć w ciągu kilku godzin. Ale proces można przyspieszyć. W tym celu takie środki są odpowiednie.

Środek z nadtlenkiem benzoilu

Najlepszy sposób na szybkie odłożyć pryszcz – zastosuj punktowe leczenie nadtlenkiem benzoilu, takie jak żel lub krem. Stężenie może wynosić 2,5, 5 lub 10%. Substancja ta zabija bakterie, złuszcza naskórek, zmniejsza ilość sebum i rozpuszcza zaskórniki, dzięki czemu nadaje się zarówno do pomocy SOS, jak i regularnej pielęgnacji. Nie oznacza to, że ropień rozpuści się w ciągu 10 minut, ale na pewno sprawy potoczą się szybciej.

Ale uważaj na nakładanie w tym samym miejscu – możesz wysuszyć skórę. Dlatego jeśli gdzieś trądzik pojawia się szczególnie często, lepiej wybrać lek o niższym stężeniu.

Olejek z drzewa herbacianego

Ten olejek eteryczny pomaga środek przeciwzapalny, jeśli jest stosowany bezpośrednio na pryszcz, ale niektórzy ludzie są uczuleni na ten środek. Dlatego, jeśli chcesz wypróbować tę metodę, lepiej ćwiczyć wcześniej, a nie przed jakimś ważnym wydarzeniem – reakcja alergiczna przyciągnie więcej uwagi niż trądzik. Nie należy również rozmazywać oleju na uszkodzoną skórę, aby nie wywołać podrażnień – kontaktowe zapalenie skóry.

Cynk gadający

To jest tanie narzędzie schnie zapalenie i zabić bakterie. Głównym składnikiem jest tlenek cynku. Nie rozpuszcza się, dlatego przed użyciem należy wstrząsnąć miksturą – stąd nazwa. Czasami zawiera inne substancje, takie jak antybiotyki, które również nie tylko zabijają bakterie, ale również działają przeciwzapalnie. Ten roztwór nakłada się punktowo wacikiem, po czym płyn wysycha, a na pryszczu pozostaje proszek, który można nawet pozostawić na noc.

Co sprawi, że pryszcz będzie mniej zauważalny

Jeśli zaproponowane powyżej metody nie pomogły tak bardzo, jak byśmy chcieli, to lepiej skupić się na maskowaniu niż na dalszych eksperymentach. Przynajmniej wynik można przewidzieć. Wypróbuj te narzędzia.

lód

W żaden sposób nie pomoże usunięcie ropnia, ale niewielki efekt chłodzenia nadal jest jest. Jeśli przyłożysz owiniętą szmatką kostkę lodu na stan zapalny, zaczerwienienie i obrzęk mogą chwilowo się nieznacznie zmniejszyć.

Makijaż

Korektor i zręczne dłonie mogą robić pryszcz jest znacznie mniej zauważalny. To nie jest najlepszy sposób, ale czasami nie ma innego wyjścia. Nie używaj tego samego pędzla jak zwykle. Produkt należy nanosić wacikiem, aby nie wprowadzić do fiolki niepożądanych drobnoustrojów.

Inną opcją ukrycia pryszcza jest przekształcenie go w kreta za pomocą ołówka do brwi. Oczywiście zakrycie ropnia nie jest zbyt przydatne, ale zdecydowanie lepsze niż zbieranie.

Co raczej nie pomoże pozbyć się trądziku

To, czego po prostu nie oferują, dotyczy stanów zapalnych. Szkoda, że ​​w najlepszym przypadku metoda będzie nieskuteczna, a w najgorszym jeszcze bardziej zepsuje skórę.

Pasta do zębów

Chociaż pasta do zębów może zawierać substancje zwalczające zarazki i wysuszające skórę, posługiwać się dlatego środek zaradczy nie jest potrzebny. Od tego skóra stanie się tylko bardziej podrażniona, a pryszcz nigdzie nie pójdzie.

Ciepły

Ciepły ręcznik może dać uczucie, że podrażniona skóra działa kojąco. Ale ogrzej pryszcze to jest zabronione: drobnoustroje stają się bardziej, a stan zapalny nasila się. Wysoka gorączka i ropa są nie do pogodzenia, więc lepiej tego nie robić.

wyrzucenie

To jest rosyjska ruletka na odwrót: w jednym przypadku będzie można ostrożnie wyciągnąć zawartość i pryszcz minie, a w pozostałych pięciu połowa twarzy zostanie zmiażdżona. Nawet czyste, leczone dłonie i specjalne narzędzia, takie jak łyżka lub pętelka na wynos, nie gwarantują zapalenia przyzwyczajenie silniejszy. Ponadto po nieudanym sprzątaniu domu mogą pozostać blizny.

tabletka aspiryny

Jeśli zmiażdżysz tabletkę kwasu acetylosalicylowego, rozcieńczysz ją wodą i nałożysz punktowo na pryszcz, to na pewno nie zniknie. Chociaż uważa się, że kwas salicylowy pomaga przy trądziku, ale dermatolodzy nie doradzaj używaj go jako leczenia miejscowego. wielu lekarzy Jasneże tylko wysycha i tak naprawdę nie pomaga pozbyć się stanu zapalnego. Jednocześnie nie można go nazwać bezużytecznym – doskonale złuszcza naskórek i zwalcza czarne kropki, więc musi być w kosmetykach pielęgnacyjnych.

Ten artykuł został po raz pierwszy opublikowany w listopadzie 2016 r. We wrześniu 2022 zaktualizowaliśmy tekst.

Przeczytaj także

Rosyjski sklep z aplikacjami Nash Store uruchomiony na Androida

Ben Affleck ma 50 lat! Jaki jest twój ulubiony film z nim?