Jak otrzymać zwrot pieniędzy za wycieczki po Rosji w 2022 roku?

Od 2020 roku państwo stara się wspierać turystykę krajową. Jednym ze sposobów jest zwrot części pieniędzy wydanych na wakacje w Rosji. 18 stycznia 2022 r. nowy etap programy, za które możesz otrzymać zwrot gotówki turystycznej. Zastanówmy się, jak wziąć udział.

Ile pieniędzy zostanie zwróconych

Cashback to 20% kosztów, ale nie więcej niż 20 tysięcy za jedną płatność. Jednocześnie możesz uczestniczyć w programie nieograniczoną liczbę razy. I może być używany.

Na przykład, jeśli kupisz bilet za 80 tys., to zostaniesz zwrócony 16, jeśli za 100 tys. – to 20. Ale wyobraź sobie, że jedziesz w podróż z czterema osobami i będziesz spać w różnych pokojach. W tym przypadku wszystko jest zarezerwowane i opłacone przez jedną osobę. Bilet kosztuje 140 tysięcy, czyli zwrot gotówki wyniesie 20 tysięcy rubli. Ale jeśli wybierzesz się na wycieczkę osobno dla każdej pary, już 28 tysięcy wróci – 20% od każdej transakcji.

Które wycieczki nadają się do otrzymania zwrotu gotówki turystycznej w 2022 roku?

Program dotyczy rezerwacji hotelu lub wykupienia gotowej wycieczki z noclegiem. Ale powtarzamy: tylko w Rosji otrzymanie zwrotu gotówki za podróż za granicę nie zadziała. Jednocześnie możliwe będzie spędzenie nocy zarówno w hotelu, jak i w transporcie specjalistycznym, np. w kabinie statku wycieczkowego lub w wagonie kolejowym.

Planując wakacje, miej to na uwadze.

Daty podróży

Aby otrzymać zwrot gotówki, musisz udać się w podróż przed 30 kwietnia. Szczyt sezonu zaczyna się w maju, więc postanowiono nie wspierać turystów w tym okresie. Ludzie i tak kupią bilety, bez dodatkowej stymulacji. Ale od października program jest obiecany wznawiać.

Wyjątkiem są rejsy. W takim przypadku program cashback dotyczy wyjazdów, które potrwają do 1 czerwca. To samo dotyczy wycieczek, podczas których turyści śpią w pociągach.

Warunki zakupu

Musisz zapłacić za wycieczkę lub hotel do 12 kwietnia włącznie.

Czas trwania podróży

Musisz spędzić w hotelu co najmniej dwie noce. Jeśli wycieczka jest opłacona w całości, uwzględniane są również noclegi w transporcie: na statkach, pociągach, autobusach.

Jak uzyskać zwrot pieniędzy za hotele i wycieczki w Rosji w 2022 roku?

Musisz być posiadaczem karty Mir wydanej przez bank uczestniczący w programie. Lista odpowiednich instytucji znajduje się na stronie specjalnej stronie internetowej. Odpowiednia jest również karta co-badged, to znaczy działa w kilku systemach płatności. Żadne inne nie wchodzi w grę. Dokładniej, możesz zapłacić za podróż, ale nie oczekuj zwrotu gotówki.

Nie ma znaczenia, czy nazwiska posiadacza karty i turysty są takie same. Możesz wykupić wycieczkę dla krewnego lub przyjaciela. Ale zwrot gotówki otrzyma ten, który zapłacił.

Algorytm jest następujący.

1. Zarejestruj kartę Mir w programie lojalnościowym

Możesz pominąć ten krok, jeśli zrobiłeś to wcześniej. Jeśli nie, użyj strona.

2. Wybierz wycieczkę lub hotel uczestniczący w programie

Możesz to zrobić na stronie worldtravel.rf. Stamtąd musisz już przejść do strony hotelu lub organizatora wycieczki. W tym czasie możesz dokładnie sprawdzić i wyjaśnić, czy dana oferta faktycznie kwalifikuje się do programu zwrotu gotówki na podróż.

Możesz jednak zapłacić za hotel lub wycieczkę bezpośrednio, jeśli masz pewność, że dotyczy ich cashback. „Świat Podróży” to tylko wizytówka, w której oferty gromadzone są w jednym miejscu.

Na co zwrócić uwagę

3. Zapłać za wybrany produkt

Jak pamiętasz, wystarczy karta świata. Musi zapłacić za wycieczkę lub hotel online. Nie możesz przelać pieniędzy z wybranej karty tylko na część podróży. Wszystkie inne metody nie będą działać w celu uzyskania zwrotu pieniędzy.

Kiedy i gdzie otrzymasz zwrot pieniędzy za wycieczki po Rosji w 2022 roku?

Cashback zostanie zwrócony na kartę Mir, której użyłeś przy zakupie. Musi to nastąpić w ciągu pięciu dni roboczych po opłaceniu wycieczki lub hotelu.

Co się stanie z cashbackiem na podróż, jeśli anulujesz podróż?

Pieniądze będą musiały zostać zwrócone. Zostaną one automatycznie pobrane z karty. Jeśli zmieniłeś rezerwację, ale cena pozostała taka sama i nie było anulowania zakupu, zwrot gotówki pozostanie w całości. Jeśli w tym samym czasie część kwoty za wycieczkę lub hotel zostanie Ci zwrócona, cashback zostanie z niej proporcjonalnie odpisany.

Co jeszcze wziąć pod uwagę planując podróż

Sprawdź dokładnie koszt wycieczki lub pokoju biorącego udział w programie. Czasami zdarza się, że istnieją podobne oferty, które nie kwalifikują się do zwrotu gotówki. I okazują się bardziej opłacalne, nawet biorąc pod uwagę fakt, że nic za nie nie zostaniesz zwrócony.

Przeczytaj także 🚃🚗🚢


*Działalność Meta Platforms Inc. oraz jego sieci społecznościowe Facebook i Instagram są zabronione na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Sieć neuronowa połączyła słynne obrazy Van Gogha, Moneta i Muncha

Subskrypcja Telegram Premium stała się dostępna na Androida — taniej niż na iOS