Google i Samsung tworzą kompleksową platformę do synchronizacji aplikacji fitness

Google i Samsung połączyły siły, aby stworzyć Health Connect, platformę i interfejs API, które zapewnią programistom zestaw narzędzi do synchronizowania danych o stanie zdrowia użytkowników w różnych aplikacjach na Androida i urządzeniach fitness.

To pojedyncze centrum powinno ułatwić śledzenie informacji o aktywności fizycznej i kondycji ciała z różnych źródeł.

Gdy tylko użytkownik wyrazi zgodę na przetwarzanie danych, programiści będą mogli zbierać statystyki w zaszyfrowanej formie na jego urządzeniu. Dotyczy to wykonanych kroków, tętna, spalonych kalorii i tak dalej. Użytkownik będzie mógł wybrać, jakie informacje chce udostępniać iz jakimi aplikacjami.

Obraz: Google

Health Connect obsługuje już ponad 50 rodzajów danych w różnych kategoriach, od śledzenia aktywności i cech ciała po monitorowanie cykli snu i diety.

Wiceprezes wykonawczy Samsung, Taejong Jay Yang, zauważył, że Samsung Health również przejdzie na Health Connect jeszcze w tym roku. Za zgodą użytkowników programiści będą mogli wykorzystywać w swoich aplikacjach dokładne i zoptymalizowane dane pozyskane z Galaxy Watch.

Obecnie Health Connect usytuowany w otwartej wersji beta, dostępnej dla wszystkich programistów Androida. Oprócz Samsunga Google współpracuje również z MyFitnessPal, Leap Fitness i Withings w ramach programu wczesnego dostępu. Google Fit i należący do Google Fitbit mają również zostać wprowadzone do Health Connect, co oznacza, że ​​technologia powinna być dostępna do wydania Pixel Watch jeszcze w tym roku.

Przeczytaj także

Co wzrośnie w 2022 roku?

Jak zastąpić cukier bez szkody dla zdrowia