Google Fast Pair będzie działać z zegarkami Wear OS

W 2017 roku firma Google ogłosiła Fast Pair, standard, który umożliwia podłączenie akcesoriów do smartfonów z Androidem w kilka sekund. Nie doczekała się szerokiej dystrybucji, ale Google nie zamierza się poddawać.

Z biegiem lat lista kompatybilnych urządzeń stale się poszerzała. W 2020 r. technologia została zaktualizowana o wyszukiwanie słuchawek i wyświetlanie poziomu naładowania podłączonych urządzeń, a na targach CES 2022 ogłoszono obsługę Chromebooków, Android TV i inteligentnych urządzeń domowych. Teraz przyszła kolej na technologię do noszenia w Wear OS.

Odpowiednie ogłoszenie pojawił się na liście aktualizacji w witrynie pomocy Google. Zgodnie z opisem, Fast Pair pozwala szybko wykryć i połączyć ze smartfonem wcześniej sparowane urządzenia Wear OS. Nie jest jeszcze jasne, czy ta aktualizacja dotyczy tylko Wear OS 3, czy też urządzenia z wcześniejszymi wersjami systemu również otrzymają nową funkcję.

Biorąc pod uwagę, że Fast Pair synchronizuje wszystkie podłączone akcesoria z kontem Google, innowacja pozwoli Ci używać słuchawek Bluetooth z zegarkiem. A jeśli Twoje słuchawki obsługują połączenie z wieloma urządzeniami (jak wcześniej ogłoszony Pixel Buds Pro), możesz szybko przełączać się między telefonem a smartwatchem.

Obsługa szybkiego parowania dla Wear OS jest dostępna wraz z aktualizacją aplikacji Usługi Google Play do wersji 22.24, która rozpoczęła się 24 czerwca.

Przeczytaj także

4 cechy psychologiczne, które uniemożliwiają wyjście z ubóstwa

9 błędnych przekonań na temat porażenia mózgowego, że czas się zerwać