Co się stanie, jeśli długo będziesz siedzieć w toalecie

Jak długo możesz siedzieć w toalecie?

Chociaż ktoś nazywa toaletę biurem lub biblioteką, siedzieć nie zajmuje to więcej niż pięć minut. Im dłużej osoba naciska, tym bardziej szkodzi to jego jelitom.

Co się stanie, jeśli długo będziesz siedzieć w toalecie

Przedłużony i częsty nadmierny wysiłek w okolicy odbytu wskazówki na hemoroidy – żylaki odbytnicy. Poważne problemy on zwykle nie wywołuje (chociaż czasami węzły stają się zaognione i zainfekowane), ale może to być naprawdę bolesne.

Jest też bardzo przerażający scenariusz: z długiego siedzenia mogą pojawić się odleżyny. Tak zwana martwica tkanek na skutek nacisku na nie. Odleżyny znacznie obniżają jakość życia, a nawet mogą być śmiertelne. Ale dotyczy to tylko osób z zaburzeniami mikrokrążenia i transmisji nerwowej, takich jak osoby starsze. Dlatego w domach opieki i na oddziałach geriatrycznych pacjenci nie powinni pozostawać bez opieki w toalecie przez kilkadziesiąt minut.

Jak pomóc sobie przyspieszyć?

Aby ułatwić sobie chodzenie do toalety, potrzebujesz Usiądź tak, że kolana są wyższe niż biodra. Ta postawa jest podyktowana anatomią odbytnicy i obecnością naturalnej krzywizny, którą należy „nie wygiąć”. W tym celu możesz skorzystać z podnóżka.

Jeśli wydawało się, że trzeba iść do toalety, ale nie idzie dobrze, lepiej zrobić sobie przerwę i iść na spacer. Nie próbuj osiągnąć rezultatu za wszelką cenę. Lepiej też nie zabierać ze sobą telefonu do „biura”.

Jeśli problem będzie się powtarzał, być może robisz coś źle.

Przeczytaj także 🪑🚰❓

VK uruchomił sklep z aplikacjami RuStore na Androida — wciąż w fazie beta

Ogłoszono zwycięzców konkursu fotograficznego BMC Ecology and Evolution 2022. Wybrano 12 najlepszych ujęć