Co musisz wiedzieć o TenChat – nowej rosyjskiej sieci społecznościowej

TenChat został uruchomiony pod koniec 2021 roku i w ciągu kilku miesięcy zdołał przyciągnąć setki tysięcy użytkowników. Jego aktywny rozwój był wyraźnie ułatwiony przez blokowanie zachodnich sieci społecznościowych. Chociaż usługa na pewno wystartowałaby bez niej.

Dla kogo jest ta sieć społecznościowa?

W sklepie Google Play i App Store TenChat nazywa siebie „jedną z najpopularniejszych sieci społecznościowych do tworzenia i publikowania oryginalnych treści wysokiej jakości”. A to bardzo dziwne sformułowanie, które wprowadza w błąd.

Na stronie vc.ru założyciel projektu nadał usłudze znacznie dokładniejszą i pojemniejszą Charakterystyka – mieszanka LinkedIn, WeChat i tej samej sieci społecznościowej Marka Zuckerberga. Jeśli jeszcze krótsze i prostsze, to jest to usługa wyszukiwania przydatnych kontaktów – pracowników i nie tylko.

TenChat podpowiada jego umiejscowienie już podczas rejestracji – aplikacja oferuje wybór formatu profilu. Jest ich trzech: freelancer, pracownik firmy i właściciel firmy.

Twój kanał i rekomendacje będą od tego zależeć. Zatem teoretycznie freelancerzy będą mogli znaleźć zlecenia, pracownicy firmy – nową pracę lub przydatne kontakty, właściciele firm – partnerów lub klientów.

Po wybraniu rodzaju profilu należy wskazać swoje zainteresowania (informatyka, muzyka, turystyka i rekreacja, pozycjonowanie itp.), priorytety (poszukiwanie pracy, partnerów, inwestycje itp.) oraz sposób zarabiania pieniędzy, chociaż ten element można pominąć.

Możesz również od razu wypełnić osobistą stronę z informacjami o wykształceniu, umiejętnościach i doświadczeniu zawodowym. TenChat wprost stwierdza, że ​​nie trzeba malować długiego arkusza – o wiele bardziej przydatna będzie krótka i pojemna biografia.

Wszystkie te informacje mogą stać się Twoim życiorysem i cechami połączonymi w jedno.

A co z treścią i komunikacją?

Oczywiście w TenChat, jak w każdej sieci społecznościowej, możesz publikować posty. Wstążka z nimi jest wyświetlana na karcie „Przegląd”. Nawet jeśli nie masz dodanych kontaktów, pojawią się tam rekomendacje. Co prawda na razie aktualizowane są powoli – te same materiały można obserwować przez kilka dni z rzędu.

Użytkownicy mogą swobodnie publikować dowolne treści, ale na razie TenChat to bardziej praca, osiągnięcia, wspólne projekty i szkolenia. Na taśmie pełno jest właśnie takich postów. Chociaż to oczywiście mocno zależy od twoich kontaktów.

Nagrania można polubić, komentować i przesyłać użytkownikom, także za pośrednictwem innych aplikacji.

W przypadku publikacji jest wszystko, czego potrzebujesz, od narzędzi do edycji tekstu po wybór tematu postu i załączników – zdjęcia, dokumenty i inne pliki.

Aby kanał był bardziej użyteczny, musisz subskrybować osoby bliskie ci według zainteresowań. W tym celu dostępna jest zakładka „Połączenia” z kilkoma rodzajami rekomendacji:

  • Osoby z firmy, w której pracujesz. TenChat pokaże wszystkich współpracowników, którzy są zarejestrowani w sieci społecznościowej (jeśli w profilu wskazałeś miejsce pracy).
  • Osoby, które zajmują to samo lub podobne stanowisko w innej firmie.
  • Osoby o podobnych zainteresowaniach.

Wszystkie rekomendacje są wyświetlane w trybie „business tinder”, który jest jedną z głównych funkcji TenChat.

Aby zasubskrybować lub pominąć, karty użytkownika należy przesunąć w prawo lub w lewo. Są też mecze – z obopólną subskrypcją. Chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak po prostu napisać kontakt.

Po pierwszej wiadomości poprzez stronę profilu, korespondencja będzie dostępna w zakładce „Czaty”.

Jakie są narzędzia do pracy

O tym, że TenChat powstał przede wszystkim do pracy i biznesu świadczy również zestaw wbudowanych narzędzi dostępnych w zakładce Usługi. Jest:

  • wyszukiwanie i weryfikacja firm według oficjalnych rejestrów: od Federalnej Służby Podatkowej do RKN;
  • agregator przetargów państwowych;
  • aukcje upadłościowe (mieszkania i samochody);
  • aukcje nieruchomości komunalnych (działki, mieszkania).

Ponadto aplikacja ma osobną zakładkę „Market VBC” z usługami rynku finansowego Wszechrosyjskiego Centrum Biznesu. Chodzi o gwarancje bankowe, finansowanie, pożyczki, pomoc prawną i tak dalej.

Deweloperzy planują wprowadzić usługę zakupów dla organizacji handlowych, profile firm oraz, co ciekawsze, funkcję sprzedaży towarów i usług. Oznacza to, że TenChat spróbuje zainteresować użytkowników, których firma była reklamowana lub działała przez sieci społecznościowe zablokowane w Rosji. Mogą to być np. handlarze ręcznie robionymi, fryzjerzy czy korepetytorzy.

Dodanie takiej funkcjonalności będzie w stanie przyciągnąć dużą nową publiczność, ale to, czy wszystko to będzie wyglądać naturalnie i wygodnie w TenChat, pozostaje kwestią otwartą. Nadmiar wbudowanych usług z zupełnie innych kierunków zaciera pozycjonowanie serwisu społecznościowego, który do tej pory był dostępny tylko za pośrednictwem aplikacji.

Być może z czasem programiści zaczną rezygnować z czegoś, co sprawi, że TenChat będzie bardziej zrozumiały dla początkujących, którzy szukają zamiennika znanych sieci społecznościowych. Ogromnie przyczyni się do tego uruchomienie wersji internetowej, która również jest w planach.

Komu polecić TenChat

Teraz TenChat stara się być narzędziem komunikacji dla osób potrzebujących przydatnych kontaktów, klientów lub pracowników. Zdecydowanie nie wygląda na platformę dla „oryginalnych treści wysokiej jakości”, przynajmniej na razie, ale usługa zdecydowanie ma potencjał rozwojowy.

Należy pochwalić TenChat za ładny i przyjazny interfejs użytkownika, brak reklam i po prostu stabilną pracę. Już teraz przyjemnie się z niego korzysta i chcę wierzyć, że znajdzie swoją niszę.

Instalacja TenChat jest zdecydowanie tego warta dla tych, którzy pracują w dużej firmie lub w jakiejś strukturze sieciowej. Usługa może stać się alternatywnym komunikatorem do komunikacji ze współpracownikami i osobami o podobnych poglądach, a także do poszukiwania personelu.

TenChat będzie również wygodny dla osób, które nie chcą mieszać życia biznesowego i osobistego. Kontakty służbowe można przenieść do tej sieci społecznościowej, a do wszystkiego innego korzystać z innych usług.

Nawet jeśli TenChat może Ci się teraz nie przydać, zdecydowanie warto śledzić jego rozwój.

Awaria appbox https://apps.apple.com/ru/app/гостиндер/id1505352161

Przeczytaj także

W Nowy Rok z nowymi klientami, czyli Jak zarabiać w szczycie sezonu. 3 powody, by zacząć sprzedawać na Ozon już teraz

Zielony smark u dziecka i osoby dorosłej: przyczyny i leczenie