8 najlepszych menedżerów plików dla Androida

1. Eksplorator plików Cx

Aplikacja z przyjaznym interfejsem użytkownika może analizować pamięć urządzenia i wyświetlać najbardziej „ciężkie” pliki i programy. Cx File Explorer może współpracować z serwerami FTP, co pozwala na przykład na przesyłanie dokumentów do komputera bez bezpośredniego połączenia. Możesz także podłączyć pamięć w chmurze.

Program posiada obsługę audio, wideo i tekstu, co pomaga szybko sprawdzić zawartość plików. Proces wyszukiwania i usuwania niepotrzebnych informacji staje się znacznie łatwiejszy niż w przypadku korzystania z aplikacji innych firm. Ale jeśli chcesz, możesz przełączyć się na zewnętrzne oprogramowanie w ustawieniach.

2. Astro

Oprócz podstawowych funkcji do analizy i sortowania wbudowanej pamięci, Astro oferuje pracę z kartami SD, synchronizację z przechowywaniem w chmurze, kompresję plików oraz rozpakowywanie archiwów w formatach ZIP i RAR. Wewnątrz programu możesz przeglądać obrazy i filmy, a także odtwarzać nagrania audio. Aplikacja posiada dość przejrzysty i przyjemny wizualnie interfejs.

3. Eksplorator plików Mi

Menedżer plików od Xiaomi pozwala szybko znajdować pliki, otwierać, usuwać, przenosić, przenosić do innych użytkowników, zmieniać nazwy, kopiować. Obsługiwane jest rozpakowywanie archiwów. Eksplorator plików współpracuje z wieloma formatami, w tym audio, wideo, obrazami, dokumentami tekstowymi, APK, ZIP.

Mi-Explorer ma prosty interfejs, jest łatwy do zrozumienia. Aplikacja może wyczyścić pamięć, usuwając pamięć podręczną i niepotrzebne pliki.

Korzystając z funkcji Mi Drop, możesz przesyłać dane do innych urządzeń bez dostępu do sieci. Program pozwala również na pracę z ukrytymi plikami przeznaczonymi do uruchamiania Androida lub aplikacji.

4. Totalny dowódca

Jeden z najpotężniejszych menedżerów plików. Obsługuje pamięć sieciową i chmurową, wtyczki, zakładki i edytor tekstu. Dodatkowo istnieje wbudowany archiwizator. Doświadczeni użytkownicy skorzystają z dwupanelowego interfejsu do szybkiego kopiowania plików.

Z prawami roota program zapewnia dostęp do absolutnie wszystkich folderów na smartfonie. Dostępna jest również funkcja umożliwiająca połączenie z serwerem FTP, przydatna do administrowania witryną.

Wyświetlanie plików może być różne: wszystko zależy od tego, co chcesz umieścić na ekranie smartfona. Total Commander może wyświetlać miniatury zdjęć. To całkowicie porzuci standardową „Galerię”.

5. Solidny odkrywca

Solid Explorer może odtwarzać wideo i audio oraz otwierać zdjęcia bez żadnych problemów. Dostępna jest również funkcja edycji dokumentów. Możesz także podłączyć aplikacje innych firm, aby przeglądać pliki.

Jeśli wydaje ci się, że ikony folderów i plików są zbyt duże, możesz je łatwo zmniejszyć. Istnieje również duża liczba kryteriów sortowania, co pomaga szybko znaleźć interesujący Cię obiekt. Solid Explorer ma wbudowany archiwizator. Jest w stanie tworzyć pliki ZIP i TAR. Ale aplikacja może rozpakować tylko format RAR.

Doświadczeni użytkownicy skorzystają z trybu podwójnego okna. Dostępna jest również funkcja tworzenia kopii zapasowej wszystkich plików na urządzeniu. Ponadto Solid Explorer można połączyć z pamięcią masową w chmurze.

6. Menedżer plików

Aplikacja posiada ładny interfejs i przejrzyste sterowanie. Na ekranie głównym wyświetlane są foldery z plikami: muzyką, dokumentami, pobranymi plikami i nie tylko. Istnieje również podział na pamięć wewnętrzną i zewnętrzną.

Aby uzyskać dostęp do pełnej listy folderów, po prostu kliknij żądany dysk. Podobnie jak wielu innych menedżerów, Menedżer plików ma funkcję analizy pamięci. Możesz wyświetlić szczegółowe informacje o tym, które obiekty zajmują najwięcej miejsca, a następnie wyczyścić je ręcznie lub powierzyć usunięcie programowi.

Menedżer plików ma zaawansowane ustawienia, w których można wybrać narzędzia innych firm, które mają być używane do otwierania określonego formatu pliku, a także ustawić typ wyświetlania: ukryj lub pokaż foldery systemowe. Dodatkowe opcje obejmują połączenie FTP i dostęp do pamięci w chmurze.

7. Menedżer plików RS

Dzięki RS File Manager możesz pracować z plikami nie tylko w smartfonie, ale także w sieci lokalnej i w chmurze. Dostępne jest kopiowanie, przenoszenie, usuwanie, zmiana nazwy, archiwizacja i rozpakowywanie. W aplikacji możesz ukryć dokumenty lub udostępnić je do współpracy.

W celu szybkiego wyszukiwania dostępna jest linia wprowadzania z filtrami według kategorii. Program może współpracować z archiwami ZIP, RAR, 7Z i OBB. W menedżerze możesz nie tylko ustawić hasło dostępu do aplikacji, ale także chronić pliki osobiste tajną kombinacją.

RS File Manager może komunikować się z telewizorami z systemem Android i zarządzać ich plikami i aplikacjami. Przez Bluetooth możesz łączyć się z innymi gadżetami w celu sortowania i czyszczenia pamięci.

8. X-plore

Aplikacja z przestarzałym interfejsem, ale dość rozbudowanymi funkcjami. System plików urządzeń w X‑plore jest przedstawiony jako struktura drzewa. Zintegrowany odtwarzacz muzyki zastępuje samodzielną aplikację do słuchania plików audio.

Foldery można dodawać do Ulubionych, aby mieć do nich szybki dostęp. Jeśli masz prawa roota, wyświetlany jest cały system plików. Wbudowany archiwizator obsługuje formaty 7ZIP, RAR i ZIP. Dla webmasterów przydatne będzie przesyłanie plików przez FTP. Istnieje również synchronizacja z magazynami w chmurze.

Przeczytaj także 📁📎📄

Trendy i wydarzenia w lutym, na które inwestorzy powinni zwrócić uwagę

Gimnastyka dla oczu: 5 prostych ćwiczeń, aby Twoje oczy były mniej zmęczone