5 narzędzi do przesyłania list odtwarzania z jednego serwisu streamingowego do drugiego

1. Soundiiz

Najłatwiejszym sposobem przesyłania utworów jest użycie Soundiiz. Obsługuje wiele usług muzycznych, takich jak Yandex Music, Google Play Music, Apple Music, YouTube, Last.fm, Spotify, Deezer, Tidal i inne. Na liście kompatybilnych usług są nawet egzotyki: Telmore Musik, JOOX, Anghami i KKBox.

Działa to po prostu: podłącz swoje usługi strumieniowe do Soundiiz, a następnie kliknij Transfer, wybierz źródło i wybierz listę odtwarzania, którą chcesz przenieść. W razie potrzeby możesz również importować lokalne kolekcje muzyki w formatach M3U, CSV, XSPF i innych. Aby to zrobić, kliknij przycisk Importuj listę odtwarzania w prawym górnym rogu. Serwis akceptuje również listy ulubionych utworów w plikach tekstowych TXT.

Bezpłatny plan Soundiiz ma limit 200 utworów. Możesz go obejść, rozkładając swoje ślady na kilku listach. Ponadto kopiowanie utworów w partiach jest bardziej niezawodne, ponieważ można dokładniej śledzić, które utwory nie znajdowały się w bibliotece nowej usługi.

Dźwięk →

2. TuneMoja Muzyka

Podobna usługa obsługująca wiele popularnych serwisów streamingowych. Aby rozpocząć, po prostu otwórz TuneMyMusic i wybierz platformę, z której chcesz przenieść listy odtwarzania. Obsługiwana jest muzyka Google Play, Apple Music, Yandex Music, YouTube Music, Deezer, Last.fm, Spotify, Soundcloud, Tidal, iTunes, a także pliki tekstowe i kolekcje utworzone w lokalnych odtwarzaczach muzycznych.

Po podłączeniu żądanej usługi określ, które kolekcje i utwory chcesz przenieść, a następnie wybierz usługę docelową, do której mają zostać wysłane. Zaloguj się ponownie i potwierdź eksport.

Serwis wyświetli, które utwory zostały pomyślnie skopiowane, a które nie zostały znalezione w bazie danych drugiej platformy muzycznej. Możesz zapisać listę takich utworów i spróbować dodać je później ręcznie.

TuneMyMusic jest subiektywnie wolniejszy niż Soundiiz, ale ma prostszy interfejs. Ponadto przesyła do 500 utworów na raz. W planie płatnym nie ma żadnych ograniczeń, a synchronizacja bibliotek jest obsługiwana.

TuneMyMuzyka →

3. MusConv

I to już nie jest usługa internetowa, ale aplikacja desktopowa dostępna na Windows i macOS. Obsługuje ponad 50 platform muzycznych, w tym Google Play Music, Apple Music, YouTube, Deezer, Last.fm, Spotify, Soundcloud, Tidal, Napster, Yandex Music, a nawet VKontakte.

Zainstaluj aplikację i połącz ją z usługą, z której chcesz pobierać listy odtwarzania. Następnie podświetl żądane listy utworów, kliknij Przenieś i określ, gdzie je przenieść. MusConv zrobi resztę za Ciebie.

Niestety za wygodę trzeba zapłacić. Aby aplikacja działała, musisz zapisać się na subskrypcję, która zaczyna się od 15,99 USD miesięcznie. Jednak to nie jest tak dużo, jeśli masz bardzo dużą bibliotekę i używasz programu tylko do jednorazowej migracji.

Pobierz MusConv →

4. Uwolnij swoją muzykę

Kolejna aplikacja, która obsługuje już język rosyjski i jest dostępna na Windows, macOS, Linux, Android i iOS. Zna Spotify, Yandex Music, VKontakte, Google Play Music, Apple Music, Tidal, Amazon Music, Pandora, Deezer, YouTube Music, YouTube i wiele innych.

FreeYourMusic może importować Twoje utwory jako listy w formacie CSV. Oznacza to, że możesz utworzyć listę odtwarzania w swoim ulubionym odtwarzaczu stacjonarnym i wysłać ją do usługi przesyłania strumieniowego – te utwory, które znajdują się w bibliotece platformy, zostaną rozpoznane i dodane do listy odtwarzania.

Ale FreeYourMusic prosi też o pieniądze za swoją pracę – możesz przekonwertować 100 utworów i 1 playlistę za darmo w specjalnej wersji testowej aplikacji. Pojedyncza płatność w wysokości nieco ponad 1000 rubli usunie główne ograniczenia. Subskrypcja na rok za 300 rubli miesięcznie otworzy szereg dodatkowych funkcji.

Pobierz FreeYourMuzyka →

5. Narzędzie do migracji muzyki Yandex

Spośród wszystkich innych platform streamingowych to Yandex Music wyróżnia się prostym i wygodnym narzędziem do przesyłania utworów. Wersja internetowa może kopiować listy odtwarzania z Deezer – wystarczy przejść do strona ustawieńw sekcji „Importuj utwory” znajdź Deezer i wybierz „Połącz konto”.

Ponadto tutaj możesz również znaleźć przycisk do połączenia z kontem Last.fm. Yandex Music nie tylko obsługuje scrobbling utworów, ale może również kopiować z niego listy odtwarzania i ulubione utwory.

Na oddzielnym importuj stronę jest pole do pobierania utworów z nieobsługiwanych usług. Możesz skopiować tytuły utworów, które chcesz ze swojej starej platformy jako tekst, a następnie po prostu wkleić je do pierwszego pola, a zostaną one rozpoznane. Możesz też „nakarmić” wszystko jednym plikiem w formacie TXT, PLS lub M3U, czyli pobrać gotowe playlisty.

Istnieje również sposób na przesyłanie utworów do Yandex Music ze Spotify i Apple Music bezpośrednio ze smartfona. Więcej o tym narzędziu pisaliśmy w osobnym artykule. Znajdziesz w nim również przydatnego bota Telegram, który pomoże Ci przesyłać muzykę z VKontakte.

Przeczytaj także

Jak nie stać się ofiarą oszustw związanych z zakupami online

Sonda: Jaką książkę obecnie czytasz?