5 faktów na temat wpływu alkoholu na organizm

1. Kobiety upijają się szybciej niż mężczyźni.

W kobiecym ciele mniej woda, która rozcieńcza alkohol i dehydrogenaza alkoholowa, enzym rozkładający alkohole. Ale w alkoholu jest więcej tłuszczu. Dlatego kobiety nie powinny pić na równi z mężczyznami.

2. Alkohol wpływa na poziom testosteronu u mężczyzn

On ma wpływ na tzw. komórkach Leydiga, które odpowiadają za produkcję testosteronu. Może też zakłócać dojrzewanie plemników i wpływać na produkcję hormonów w przysadce mózgowej, które są ważne dla funkcjonowania układu rozrodczego.

3. Picie nie zachęca osoby do bycia bardziej uczciwym.

Opinia, że ​​pijana osoba nie wie, jak dochować tajemnicy, jest tylko częściowo prawdziwa. Alkohol wzmacnia agresja i żądza przygód, aby człowiek mógł powiedzieć, co ma na myśli. Jednak picie zachęca podejmować utylitarne decyzje, dlatego pod jego wpływem człowiek może: kłamstwobez kojarzenia ich słów z negatywnymi lub pozytywnymi konsekwencjami.

4. Kaca są spowodowane odwodnieniem i niskim poziomem cukru we krwi.

Podczas przetwarzania alkoholu w organizmie uwalniany jest kwas mlekowy. Obniża poziom glukozy. Z tego powodu, człowieku doświadczanie osłabienie, drżenie, a nawet konwulsje. To pierwszy powód kaca. Drugi to odwodnienie. Alkohol wzmacnia Zachęcam do oddania moczu i zmniejsza poziom hormonu wazopresyny, który równoważy płyny ustrojowe. Dlatego rano po burzliwym piątku pojawia się zmęczenie i ból głowy.

5. Alkohol nie poprawia snu.

Po kilku kieliszkach wina osoba może chcieć spać, ale rano nie będzie czuł się wypoczęty. Podczas snu naprzemiennie występują fazy szybkie i wolne. Alkohol tłumi szybka faza, a osoba natychmiast wpada w głęboką. Ta nierównowaga ma wpływ na jakość i długość snu.

Przeczytaj także

Twórcy Pokemon Go zapowiedzieli sportową grę AR NBA All World

Sonda: ile pamięci jest w twoim smartfonie?